S vianočnými ponukami mobilných operátorov sa roztrhlo vrece. Niet sa čomu čudovať, nakoľko práve Vianoce patria medzi najsilnejšie obdobie roka. V nedávnom článku sme ťa informovali, že operátori vsadili hlavne na veľké objemy dát, a tak je viac než pravdepodobné, že mnoho ľudí bude mať pri výbere svojho nového paušálu dilemu. Ktoré paušály sú podľa nás tie najvýhodnejšie?

Ako už bolo vyššie spomenuté, operátori si uvedomujú, že pre väčšinu zákazníkov je pri výbere paušálu veľmi dôležitým parametrom balík dát. Platí, že čím viac dát, tým lepšie, nakoľko v súčasnosti využívame svoje smartfóny nielen na telefonovanie, ale aj na prezeranie videí, sociálnych sietí, filmov či počúvanie hudby.

Každý z operátorov sa snažil svoju vianočnú ponuku prispôsobiť čo najväčšej skupine zákazníkov. Orange a Telekom majú svoje ponuky podobné, svojou vlastnou cestou sa vybralo O2 so svojím úplne novým Smart Paušálom. Každý operátor však zákazníkom ponúka niečo svoje, čo iný nemá, a preto sa očakáva v predvianočnom období veľká „bitka“ o nových, ale aj existujúcich zákazníkov.

V Orange dostaneš najväčšiu zľavu na nové zariadenie

Orange má vo svojej ponuke paušály Go v rôznych cenových kategóriách v závislosti od jeho obsahu. Najpredávanejším a zároveň podľa nás najlepším paušálom je Go 30, ktorý obsahuje neobmedzené volania a SMS spolu so 4 GB dát. Tie vystačia väčšine používateľom na bežné prezeranie webových stránok a sociálnych sietí.

Okrem toho v rámci vianočnej kampane poskytne Orange svojim zákazníkom 10 GB dát naviac vo forme bonusu na 6 mesiacov. Ďalších 3 GB dát dostaneš, ak sa staneš súčasťou programu Navzájom zadarmo, pričom tento objem ti bude tiež platiť pol roka. Takto budeš mať 17 GB dát až na 6 mesiacov, no po ich uplynutí sa znova dostaneš na pôvodných 4 GB.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

Orange ponúka pre svojich zákazníkov okrem iného aj vysokú dotáciu na nové zariadenie. Pri paušále Go 30 dostaneš pri nákupe online zľavu 140 € na zariadenie. Navyše, ak si k paušálu zoberieš pevný internet, tak dostaneš ďalší bonus vo výške 100 €. Ak k ním pridáš aj televíziu, tak tvoj extra bonus na nové zariadenie sa vyšplhá až na 150 €, čo bude v konečnom dôsledku znamenať zľavu až 290 €.

Telekom ti ponúka slušný balí dát na celé obdobie viazanosti

Telekom má vo svojej ponuke paušál ÁNO L, ktorý stojí tiež 30 €. Obsahuje neobmedzené volania a SMS, či 10 GB dát. Ak si paušál zakúpiš cez web, tak dostaneš ďalších 1 GB dát naviac. Svoje dáta si však môžeš navýšiť až na 15 GB, pričom stačí, ak si založíš alebo sa pridáš do skupiny Magenta 1, v ktorej je aspoň jedna zo služieb Magio internet, TV alebo Pevná linka M, L alebo XL.

Pre veľký úspech letnej akcie priniesol Telekom zadarmo zákazníkom ďalšie dáta. Tie budeš mať k dispozícii v novembri a decembri, pričom ich výška závisí od druhu paušálu. V tomto prípade budeš mať v každom zo spomenutých mesiacov navyše ďalších 10 GB dát. Zaujímavosťou je darček v podobe príslušenstva do 40 € ako odmena za aktiváciu či predĺženie paušálu ÁNO.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (Úprava redakcie)

Zákazník dostane kupón, ktorý si môže v predajni Telekomu uplatniť na nákup ochranného skla či obalu na svoj nový smartfón a doplatí 4 centy alebo cenový rozdiel. Aj v Telekome vieš k svojmu paušálu získať na nové zariadenie pomerne vysoké zľavy. Tie sa odvíjajú od druhu paušálu a konkrétneho zariadenia. Ak si však pre príklad zoberieš smartfón Huawei P30, tak pri paušále ÁNO L za neho zaplatíš cez web len 519 €. Zľava bude v tomto prípade vo výške 180 €, nakoľko plná cena zariadenia predstavuje 699 €.

Pokiaľ si zariadenie zoberieš v akcii Magenta 1, tak zľava sa vyšplhá až na 478 € a za zariadenie zaplatíš len 221 €, čo sa už naozaj oplatí. Zaujímavosťou je, že si budeš môcť k jednému paušálu kúpiť až dve zariadenia. Na výber máš Samsung Galaxy A70 a Samsung Galaxy A10, Hodinky Samsung Galaxy Watch a Samsung Galaxy A10 alebo Samsung Galaxy A40 a LEGO Paranormálny autobus 3 000.

O2 s netradičným, no zaujímavým Smart Paušálom

Svojou vlastnou cestou sa vybralo O2, ktoré predstavilo nový Smart Paušál. Ten je zaujímavý tým, že neobmedzené volania ponúka už od najlacnejšieho paušálu a zároveň si môžeš sám vyskladať, na aké aplikácie sa ti budú míňať dodatočné dáta. Z ponúkaných paušálov je jednoznačne najzaujímavejším Zlatý O2 Smart Paušál.

Za 30 € mesačne dostaneš neobmedzené volania a SMS, no aj 10 GB dát na akékoľvek míňanie. Navyše získaš trikrát po 10 GB dát na tebou vybrané aplikácie, pričom najviac jedna z nich môže byť prémiová. Medzi štandardné aplikácie, z ktorých si môžeš vybrať, patrí napríklad Facebook, Instagram, Viber, Waze, Whatsapp či Google Mapy. Do prémiových patrí YouTube, Tidal, HBO Go, O2 TV či aplikácie denníkov SME a Denník N.

V praxi to znamená, že 10 GB budeš môcť využívať na čokoľvek, 10 GB sa ti bude míňať napríklad len na Facebook, 10 GB na Instagram a ďalších 10 GB napríklad na HBO Go. Výhodou je, že predplatné prémiových aplikácií máš už zahrnuté v cene paušálu. Ak si budeš chcieť k svojmu paušálu vziať aj nové zariadenie, tak získaš bonus vo výške 120 €. Zľava sa ti rozráta na obdobie 24 mesiacov, takže každý mesiac budeš mať faktúru nižšiu o 5 €.

Ak nové zariadenie potrebovať nebudeš, tak získaš ďalších 10 GB dát na jednu z prémiových aplikácií podľa tvojho výberu. Takto vieš mať dokopy až 50 GB dát, pričom 40 GB sa ti bude míňať na 4 rôzne aplikácie podľa tvojho výberu a na všetko ostatné budeš mať voľných zvyšných 10 GB.

Ponuky, ktoré si nájdu svojich zákazníkov

Vybrané paušály môžeme charakterizovať ako „zlatú strednú cestu“, ktorá ponúka najlepší pomer ceny a toho, čo za ňu dostaneš. Ak uvažuješ o novom zariadení, tak najlepšiu zľavu ti ponúkne Orange a Telekom, pričom v Telekome budeš mať aj viac dát počas celej doby viazanosti, čo môže byť pre niekoho kľúčovým faktorom pri rozhodovaní.

Ak však patríš medzi internetových fanatikov, ktorí každý mesiac minú svoje predplatené dáta, tak zvoľ O2 s jeho novým Smart Paušálom, čo môže byť pre teba skvelá voľba. Je potrebné však brať do úvahy skutočnosť, že dáta budeš mať vyčlenené pre každú z vybraných aplikácií a na všetko ostatné budeš mať „len“ štandardných 10 GB. Zľavy na nové zariadenie sú zatiaľ najnižšie práve v O2.

Všetky tri paušály stoja rovnako a každý ponúka neobmedzené volania a SMS. Rozdiely sú však v ponuke dát a zliav na nové zariadenie. Každému však vyhovuje niečo iné a to je dobre, nakoľko ponuky operátorov sú smerované pre všetky skupiny zákazníkov. Na svoje si prídu aj tí, ktorí nemajú v úmysle míňať na svoj paušál príliš veľa peňazí, no spokojná bude aj tá skupina zákazníkov, ktorým nebudú stačiť ani nami vybrané paušály.

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom