Vianoce sú už onedlho tu a s vianočnými ponukami operátorov sa roztrhlo vrece. Postupne svoje vianočné kampane predstavili Telekom, Orange a nakoniec aj O2. Všetci operátori majú rôznorodé ponuky, no predsa sa nájde niečo, čo majú spoločné. Sú to dáta, nakoľko vedia, že tie sú v súčasnosti dôležité hlavne pre mladšiu generáciu zákazníkov.

Mobilní operátori vsadili aj tento rok na veľké objemy dát. Niet sa čomu čudovať, nakoľko v dnešnej dobe internetu a sociálnych sietí je práve objem dát jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere paušálu. Okrem toho, nakoľko ide o vianočné ponuky, operátori predstavili zároveň aj množstvo zariadení, na ktoré sme doposiaľ v ponukách operátorov zvyknutí neboli.

V Orangei stavili na darovanie dát a získanie extra bonusov na zariadenia

Orange okrem iného vsadil aj na dobročinnosť. Svojim zákazníkom umožňuje darovať svoje nespotrebované dáta tým, ktorí ich potrebujú viac. Orange bude zároveň za každých 7 200 GB obdarovávať 100 sociálne slabších rodín balíkom služieb Love, ktorý bude obsahovať Paušál Go 20 €, pevný internet, Wi-Fi router, kurz používania internetu a Notebook Lenovo D330 s balíkom Windows, Eset a Office.

Zobraziť celú galériu (0)
Pixabay (Úprava redakcie)

Čo sa dát týka, tak Orange dá zadarmo 3 GB dát pre každého účastníka programu Navzájom zadarmo až na 6 mesiacov. Ak si zákazník k svojmu paušálu zoberie aj nové zariadenie, získa až 10 GB dát. Aj toto zvýhodnenie platí 6 mesiacov a môžeš ho využiť k akémukoľvek balíku Love, či Paušálu Go. Ak si vyberieš Paušál Go Biznis, 10 GB budeš mať až na obdobie 9 mesiacov.

Orange sa snaží svojich zákazníkov motivovať aj ku kúpe nového zariadenia. Ak si vyberieš Paušál Go a pevný internet, na nové zariadenie získaš extra bonus vo výške 100 €. Pokiaľ k nim pridáš aj televíziu, extra bonus sa vyšplhá až na 150 €, čo sa prejaví na konečnej sume, ktorú dáš za zariadenie. Dôležité je poznamenať, že extra bonus platí pre nových, ale aj pre existujúcich zákazníkov.

Tí ho využijú, ak si k svojmu existujúcemu paušálu vyberú novú službu a v závislosti od danej kombinácie zákazník získa bonus vo výške už spomínaných 100 € alebo 150 €. Zľavu si môžeš uplatniť na akékoľvek zariadenie v Orangei, pričom zvyšnú sumu si vieš rozdeliť aj do mesačných splátok. Zo zariadení máš na výber z množstva smartfónov, no v ponuke nájdeš aj robotický vysávač Xiaomi MiRobot Vacuum, hernú konzolu Sony PlayStation 4 500 GB s tromi hrami či televízor Samsung za 113 eur. Viac o ponuke Orange sa dočítaš v samostatnom článku.

 

Telekom odštartoval svoju vianočnú kampaň vo štvrtok, 24. októbra 2019. Aj Telekom daruje svojim zákazníkom voľný balík dát, ktorý bude k dispozícii v novembri a decembri. Každý zákazník s paušálom ÁNO, ÁNO Biznis, Happy i Bez záväzkov si ho môže aktivovať raz mesačne a platí vždy do konca daného mesiaca. Objemy dát sú rovnaké, ako v letnej kampani, od 250 MB do 30 GB.

 

K voľným dátam sa dostanú aj zákazníci, ktorí využívajú program Easy. K dispozícii budú mať 1 GB dát v novembri a rovnaké množstvo aj v decembri. Novinkou vianočnej kampane je aj darček v podobe príslušenstva do hodnoty 40 € ako odmena za aktiváciu či predĺženie paušálu ÁNO. Viac sa tiež dočítaš v samostatnom článku. Dostupné budú aj ročné balíky dát za akciovú cenu. Zákazník zaplatí za balík len raz, pričom jeho platnosť je 365 dní. Väčší balík s 24 GB dát stojí 49 € a menší so 6 GB získaš za 19 €.

 

Telekom ponúkne dáta, kávovary či LEGO

Telekom prináša tento rok aj možnosť vziať si k jednému paušálu až dve zariadenia. Na výber budeš mať zo smartfónov Samsung Galaxy A70 a Samsung Galaxy A10, hodiniek Samsung Galaxy Watch a smartfónu Samsung Galaxy A10 alebo Samsung Galaxy A40 spolu s Legom Paranormálny autobus 3000. Takto získaš zariadenie pre seba a druhé môžeš napríklad darovať niekomu pod stromček.

Telekom tiež stavil vo svojej ponuke na netradičné zariadenia. Novinkou sú predovšetkým dva kávovary. Smart kávovar KRUPS Evidence EA892D10 dokáže pripraviť až 15 druhov káv, pričom je prepojený s aplikáciou pre smartfóny. Zároveň bude k dispozícii aj lacnejšia verzia KRUPS Evidence EA890110.

Zobraziť celú galériu (0)
Unsplash (Úprava redakcie)

Tak, ako Orange, aj Telekom bude mať vo svojej ponuke robotický vysávač. V tomto prípade však ide o značku iRobot s verziou Roomba i7. Hráči si prídu na svoje s hernou konzolou PlayStation 4 Pro s 1 TB HDD a tromi hrami. Rodinám sa môže zísť nový 4K televízor Samsung, no v ponuke nájdeš aj sadu Raspberry Pi 4B, ktorou Telekom pristupuje novým spôsobom ku vzdelávaniu detí.

Operátor O2 sa vybral vlastnou cestou, no hlavnú úlohu hrajú tiež dáta

O2 sa snažilo od svojich konkurentov odlíšiť a to sa mu aj podarilo. Tento rok prišlo na Vianoce s ponukou úplne nového Smart Paušálu. Ten sa zameriava hlavne na dáta, pričom zaujímavosťou je aj to, že už najmenší paušál ponúka neobmedzené volania a SMS. Je potrebné spomenúť, že Smart Paušál nemá doposiaľ na Slovensku obdobu a bude zaujímavé sledovať, ako naň budú reagovať zákazníci.

Hlavným lákadlom tohto paušálu je ponuka dát na vopred vybrané aplikácie, ktoré používaš najčastejšie. Vybrať si môžeš z bežných aplikácií ako Facebook, Instagram, WhatsApp, Viber, Waze či Google Mapy, no na výber sú aj takzvané prémiové aplikácie ako HBO Go, aplikácia Denníka N, SME, či interná aplikácia televízie O2TV.

V poplatku za paušál budeš mať dokonca zahrnuté aj predplatné všetkých prémiových aplikácií, čo zaujme určite mnohých zákazníkov. Celkovo má paušál až 5 pomyselných úrovní, no ak si vyberieš napríklad Zlatý Smart Paušál, tak za 30 € mesačne v ňom budeš mať neobmedzené volania či SMS, 10 GB dát na čokoľvek, 30 GB dát na tri rôzne aplikácie a ešte získaš bonus vo výške 120 € na nové zariadenie, prípadne ďalších 10 GB dát na štvrtú aplikáciu. Viac sa o tomto paušále dočítaš v našom samostatnom článku.

  • Prémiové aplikácie: Denník N, SME, HBO Go, Tidal, O2TV, YouTube
  • Neprémiové aplikácie: Facebook, Instagram, WhatsApp, Viber, TikTok, Gmail, Waze, Google Mapy
Ponuky sú pestré a zákazníci budú mať z čoho vyberať

Ponuka operátorov je aj tento rok veľmi bohatá, pričom hlavnú úlohu v nich hrajú predovšetkým dáta. Tie operátori poskytujú svojim zákazníkom v rôznych formách s rozličnými podmienkami. K dispozícii je aj množstvo zaujímavých zariadení, ktoré môžu obohatiť tvoju domácnosť alebo nimi môžeš spraviť niekomu radosť pod vianočným stromčekom.

Ponuka operátorov Orange a Telekom je viac menej v mnohých ohľadoch podobná. Svojou vlastnou cestou sa vybralo O2, ktoré predstavilo zaujímavý paušál, na ktorý sme doteraz neboli zvyknutí. Extra dáta navyše pre vopred vybrané aplikácie môžu byť lákadlom hlavne pre mladých ľudí, no či to bude natoľko zaujímavé, aby sa k podobným ponukám pridali aj zvyšní operátori, zistíme až časom. Operátori sa však naučili, že práve veľké objemy dát za čo najlepšiu cenu sú pre zákazníkov jedným z najväčších lákadiel, a preto môžeme očakávať stále lepšie a výhodnejšie ponuky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom