Historické seriály už zďaleka nie sú tak v kurze ako kedysi a momentálne ich striedajú skôr fantasy projekty, prípadne kúsky so supehrdinami. Aj napriek tomu sa v budúcom roku dočkáme hneď niekoľkých sľubných noviniek inšpirovaných skutočnosťou. Toto sú najočakávanejšie.

Masters of the Air

Moviestillsdb

Povinná záležitosť pre všetkých fanúšikov 2. Svetovej vojny a predovšetkým seriálového hitu od HBO – Bratstvo neohrozených. Masters of the Air je totiž duchovným nástupcom nestarnúcej série, o ktorú sa však tentokrát postará Apple. Netreba sa ale báť – za novinkou produkčne stoja Steven Spielberg aj Tom Hanks, o kvalitu by teda malo byť postarané.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Nový vojnový seriál nás zavedie do vrcholiacich bojov o Európu a sústrediť sa bude na elitný útvar amerických letcov, ktorí bombardovali strategické ciele a vo veľkom sa pričinili na páde nacistov.

Seriál bude inšpirovaný knižnou predlohou spisovateľa Donalda Millera, ktorý sa na ňom rovnako bude spolupodieľať. Ide o cennú posilu – Miller je uznávaným odborníkom na 2. Svetovú vojnu a zároveň jedným z najúspešnejších knižných autorov zameriavajúcich sa na toto obdobie.

moviestillsdb.com

O réžiu sa postará vychádzajúca režisérska hviezda – Cary Joji Fukunaga, ktorý aktuálne nakrútil poslednú bondovku No Time to Die a v minulosti stál za hororovým hitom To či temným seriálom True Detective. Nakrúcanie je aktuálne v plnom prúde, pri troche šťastia sa premiéry dočkáme ešte na budúci rok.

Becoming Elizabeth

TMDB

Anglickej kráľovnej  Alžbete I. bolo síce venovaných hneď niekoľko filmov, len nedávno sme v tejto úlohe mohli vidieť aj vyhľadávanú Margot Robbie. Bývalá panovníčka je však nevyčerpateľnou studnicou námetov, keďže prakticky celý jej život bol poznačený tragédiami, ťažkými rozhodnutiami aj osobnými katastrofami, ktorým však populárna panovníčka čelila s nevídanou silou.

Prichádzajúca seriálová novinka Becoming Elizabeth sa bude sústrediť skôr na detstvo Alžbety než na jej panovanie, aj v tomto prípade ale bude z čoho vyberať. Ako 3-ročná prišla Alžbeta o matku, ktorú dal popraviť jej otec –kráľ Henrich VIII. Ten Alžbetu zároveň aj vydedil.

Po panovníkovej smrti sa jej opatery ujala nevlastná matka, ktorej druh však 13-ročnú Alžbetu sexuálne zneužíval. Neskôr budúca panovníčka súperila o trón so svojou nevlastnou sestrou, podporovala povstanie a len o vlások unikla poprave.

Za seriálom stojí platforma Starz, ktorá sa v minulosti postarala o hity ako Outlander či Španielska princezná. O novinku sa zároveň stará čisto ženské osadenstvo, čaká nás teda ďalší zo seriálov so silnými ženskými protagonistkami. Projekt je iba na svojom začiatku, v hlavnej úlohe sa predstaví nemecká herečka Alicia von Rittberg.

Vikings: Valhalla

MGM

Éra najslávnejšieho vikingského dobyvateľa Ragnara Lothbroka sa skončila a spolu s ňou sa s divákmi rozlúčili aj jeho synovia v šiestej sérii populárneho počinu Vikingovia. Úspech seriálu však nezostal nepovšimnutý a Netflix v súčasnosti pracuje na jeho vzkriesení. Nepôjde o plnohodnotného nástupcu, ale nepriame pokračovanie, ktoré sa bude odohrávať 100 rokov po udalostiach pôvodného seriálu.

Prečítaj si aj
Nový seriál Vikingovia odhalil hlavných hercov. Pozri sa, kto bude drancovať anglický vidiek

V centre diania bude stáť ďalšia známa historická osobnosť z časov Vikingov, dobrodruh Leif Erikson, ktorý bol podľa historikov prvým moreplavcom, ktorý objavil Ameriku. Dej bude rozvetvený na viacero ďalších liniek, v ktorých budú stáť vyhlásená vikingská bojovníčka, Eriksonova sestra Freydis, a nórsky kráľ Harald Sigurdsson, ktorý sa neúspešne snažil nárokovať anglický aj dánsky trón.

Netfli / úprava redakcie

Nevieme sa dočkať ani dejovej linky s Viliamom Dobyvateľom, ktorý sa už v mladom veku tešil veľkej obľube medzi vojakmi a viedol inváziu do Anglicka. Zaznamenaných je hneď niekoľko skutočných historických bitiek medzi Wiliamovými vojskami a armádami Anglicka, jednoznačným vrcholom seriálu by mala byť Bitka pri Hastingse.

Alexander the Great

TMDB

Jeden z najslávnejších vojnových stratégov a dobyvateľov sa už rovnako dočkal viacerých filmových aj seriálových spracovaní, najnovšie sa o jeho vzkriesenie na obrazovke snažia tvorcovia seriálov Tudorovci a Vikingovia. Od premiéry je však v tomto prípade ešte ďaleko, objednaný je zatiaľ len pilotný diel, na základe ktorého sa rozhodne o ďalšom osude seriálu.

Ak projekt dostane zelenú, nakrúcať sa bude v Grécku, keďže tvorcovia chcú zostať čo najviac verní realite. Seriál zastrešuje produkčná skupina Starlings Entertainment, ktorá seriál v prípade nakrútenia predá najvyššej ponuke. V hre sú teda všetky streamovacie služby, v minulosti skupina spolupracovala s platformou Peacock.

TMDB

Vieme si však predstaviť, že o seriál by sa vedela strhnúť slušná bitka, Alexander Veľký dodnes patrí k najvýznamnejším historickým osobnostiam, preslávil sa predovšetkým ako zručný generál, ktorý pomocou svojich faláng dokázal čeliť mnohonásobne väčšej presile.

El Cid (3. séria)

TMDB

Prehliadaný, no nemenej kvalitný španielsky seriál z produkcie Amazonu už má za sebou dve vydarené série a vďaka ich úspechu sa na budúci rok dočká aj ďalšieho pokračovania. El Cid sleduje príbeh známeho rytiera a šľachtica Rodrigua Diaza, ktorý patril k najvýraznejším postavám španielskeho stredoveku a preslávil sa v mnohých bitkách, či už pod kresťanskou alebo moslimskou vlajkou.

El Cida v seriáli umne stvárňuje herec Jaime Lorente, známy tiež ako Denver z populárnej série Money Heist. V historickej sérii sa však mihnú aj ďalšie známe herecké tváre z Money Heist alebo seriálu Elite. Dve série, ktoré sme doposiaľ videli, predstavili prekvapivo svižnú historickú drámu, ktorá sa sústredí o boj o moc na kráľovskom dvore medzi piatimi súrodencami.

TMDB

Okrem politikárčenia a získavania priazne tvorcovia predstavili aj viaceré historické bitky, ktoré síce spracovaním neboli nijak grandiózne, rozhodne však neurazili. El Cid navyše na rozdiel od veľkej časti podobne ladených seriálov zaujme aj mimo bojiska a po dejovej stránke neraz diváka prekvapuje.

The Last Kingdom (5. séria)

TMDB

Vráti sa konečne Uhtred domov a chopí sa vlády nad Bebbangurgom? Počúvame o tom už štyri série, veríme však, že vo finálnom piatom prídavku tvorcovia neohrozenému bojovníkovi a záchrancovi anglického trónu konečne doprajú zaslúženú odmenu.

Nemusí tomu tak byť, oficiálny popis k seriálu totiž hovorí, že Uhtred si čoraz viac uvedomuje spojitosť svojho osudu nielen s Bebbanburgom, ale s celým Anglickom a bude čeliť svojmu doposiaľ najväčšiemu nepriateľovi.

Netflix síce nešpecifikuje, kto má týmto nepriateľom byť, seriál je založený na knižnej sérii spisovateľa Bernarda Corwella, podľa ktorých by si mal Uhtred s družinou tentokrát čeliť Vikingom, ktorí spoja sily s írskymi a normandskými vojskami a spoločne potiahnu proti Angličanom.

Anglicko je však stále rozdelené na päť kráľovstiev a žiadne z nich nie je ochotné vzdorovať ohromnej sile nepriateľov. Bude tak opäť na Uhtredovi, aby tvrdohlavým panovníkom dohovoril. Piata séria prinesie množstvo známych i nových postáv, chýbať však budú aj viaceré stálice, ktorým nebolo súdené prežiť predchádzajúce udalosti v seriáli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú