Oficiálne predstavenie noviniek Galaxy Note 20 od Samsungu je naplánované už o pár dní, no na internet unikli detailné špecifikácie najlepšie vybaveného modelu z zo série, Galaxy Note 20 Ultra. Na únik upozornil portál PhoneArena.

Do Európy príde Samsung Galaxy Note 20 Ultra s procesorom Exynos 990, ktorý nájdeme aj v sérii smartfónov Galaxy S20. Špekulácie ohľadom použitia lepšieho čipu Exynos sa tak nepotvrdili. Americká verzia naopak dostane už štandardne procesor od Snapdragonu a buď pôjde o Snapdragon 865, alebo o výkonnejší model Snapdragon 865+. Procesoru bude sekundovať 12 GB operačnej pamäte RAM a interné úložisko dosiahne 256 alebo 512 GB. Zachová sa aj podpora rozšírenia pomocou microSD kariet.

Twitter/@UniverseIce

Prednú stranu zariadenia zdobí nádherný AMOLED WQHD+ displej s rozlíšením 3200 x 1440 pixelov a pomerom strán 19,3:9, pričom veľkosť displeja dosahuje 6,9″ a obnovovacia frekvencia 120 Hz. Po bočných hranách nájdeme mierne zaoblenie, respektíve pod displejom sa bude nachádzať aj ultrazvukový snímač odtlačkov prstov.

Ako dodáva portál 9to5google, smartfón bude vybavený službou Microsoft xCloud na streamovanie hier. Prostredníctvom tejto funkcie tak dokážeš na novom Samsungu hrať desiatky hier cez cloud, na čo skvele poslúži veľký 120 Hz displej a taktiež podpora 5G, ktoré bude tiež súčasťou novej generácie legendárneho phabletu.

Čo sa týka fotoaparátov, mnoho ich Galaxy Note 20 zdelil od staršej Galaxy S20-ky. K dispozícii bude 108 MPx hlavný snímač, 12 MPx ultra-širokouhlý senzor (oba poznáme už z modelov Galaxy S20), ďalej sa tu nachádza úplne nový 12 MPx periskopický senzor s 5-násobným optickým a 50-násobným hybridným priblížením. Galaxy Note 20 Ultra taktiež dokáže nahrávať video až v 8K pri 30 fps a úredná kamera dostane rozlíšenie 10 MPx.

Zariadenie bude napájané batériou s kapacitou 4500 mAh, nebude chýbať ani podpora 45W rýchleho nabíjania a vylepšeniami taktiež prešla technológia reverzného nabíjania. Farebné prevedenia bronzovej a čiernej poznáme už dlhšie.

Po zapnutí sa na smartfóne spustí operačný systém Android 10 s nadstavbou One UI 2.5. Čo však robí zo smartfónov série Galaxy Note výnimočné zariadenia, je pero S-Pen, ktoré prešlo hneď niekoľkými vylepšeniami.

Tou najpodstatnejšou novinkou je extrémne nízka odozva iba 9 ms, vďaka čomu pôsobí práca s perom ešte realistickejšie. Rovnakú latenciu dosahuje aj populárny Apple Pencil, ktorý mnohí považujú za najlepšie digitálne pero na trhu. Oficiálne predstavenie prebehne prostredníctvom online eventu už 5. augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom