Herný rok 2021 odštartoval vo veľkom štýle holohlavý zabijak vo výbornom zakončení modernej trilógie Hitman 3. Nový mesiac sa teraz ponesie v duchu prerábok existujúcich titulov pre novú generáciu herných zariadení, prinesia však aj zopár originálnych kúskov.

Za pozornosť určite stojí novinka Werewolf: The Apocalypse – Earthblood alebo pokračovanie hororovej plošinovky Little Nightmares II. Toto sú novinky, ktoré si budeš môcť zahrať už vo februári.

Control Ultimate Edition

Dátum vydania: 2. február

Platforma: PlayStation 5, Xbox Series X/S

Minuloročný hit z dielne autorov herných legiend Max Payne a Alan Wake si získal srdcia mnohých hráčov. Control je totiž duchovným nástupcom spomínaných titulov, čo sa najviac prejavuje na tajomnej atmosfére sprevádzajúcej hráčov od začiatku až do prekvapivého konca. Ocitneš sa v role Jesse, psionickými silami obdarenej hlavnej hrdinky, ktorá vyšetruje mysteriózne udalosti v srdci nemenej záhadnej pobočky FBI.

Oceňovaný titul si majitelia PlayStation 5 a Xbox Series X/S vychutnajú vo vylepšenej podobe hneď začiatkom februára. Autori sľubujú natívne 4K rozlíšenie pri zachovaní 60 snímok  za sekundu a zvýšenú mieru detailov. Pribudne aj možnosť zapnutia ray tracingu, ktorý bol doteraz výsadou PC verzie. Táto voľba však spomínané snímkovanie zníži na polovičnú hodnotu, teda 30 snímok za sekundu. Predplatiteľov služby PlayStation Plus určite poteší prítomnosť tohto titulu vo februárovej ponuke.

Destruction AllStars

Dátum vydania: 2. február

Platforma: PlayStation 5

Rovnako ako v prípade predchádzajúcej novinky, aj tento titul je súčasťou ponuky predplatiteľov služby PlayStation plus. Túto adrenalínom nabitú akciu, s futuristickými vozidlami v hlavnej roli, preto získaš v rámci predplatného úplne zdarma. V novinke zameranej na hru viacerých hráčov si svoje schopnosti vyskúšaš až proti 16 protivníkom zároveň.

Cieľom hráča je likvidácia protivníka, rozličné kategórie vozidiel disponujú rôznymi vlastnosťami a je len na tebe, ktoré z nich premeníš na svoj nástroj skazy. Zaujímavo pôsobí možnosť opustenia takmer zničeného vozidla a pokračovanie v niektorom z voľne pohodených áut v aréne. Množstvo unikátnych charakterov, vozidiel a herných módov naznačuje nenáročnú zábavu na dlhé hodiny, bojíme sa naopak prítomnosti mikrotransakcií.

Blue Fire

Dátum vydania: 4. február

Platforma: Nintendo Switch, PC

Vizuálne atraktívna akčná plošinovka je až nápadne podobná titulu podobného razenia – Hollow Knight. V novinke Blue Fire budeš prechádzať polorozpadnutými ruinami starobylého hradu, kde tvojim hlavným nepriateľom nebudú hromady protivníkov, ale samotné herné prostredie, ktoré bude nutné dôsledne preskúmať.

V role bojovníka Umbra sa ocitneš vo svete Penumbra. Hlavný hrdina dokáže behať po stenách a schopnosť dvojitého výskoku mu umožní prekonávať rôzne nebezpečné prekážky. Mnoho plošiniek však bude na svojom mieste len obmedzený čas a okrem nutnosti používania mozgu si tak na svoje prídu aj rýchle prsty.

Werewolf: The Apocalypse – Earthblood

Dátum vydania: 4. február

Platforma: PlayStation 5, Xbox Series X/S, PlayStation 4, Xbox One, PC

Titul vydávaný pod záštitou spoločnosti Nacon poukazuje na environmentálne problémy dnešného sveta. Proti tejto skaze sa postavila samotná planéta, ktorá zo svojho jadra stvorila bytosti s jediným cieľom – chrániť nepoškvrnenosť prírody. Vznikli tak bojovníci schopní premeny na zvieratá, konkrétne na vlkov.

Do role jedného z týchto bojovníkov sa prevtelíš aj ty a postavíš sa tak na odpor mocným tohto sveta. Počas jednotlivých misií ti budú veľmi nápomocné nadprirodzené schopnosti, ktorými je hlavný protagonista obdarený. Ako vlk si nenápadný a dostaneš sa do inak neprístupných oblastí, v ľudskej podobe dokážeš veľmi efektívne likvidovať protivníkov zo zálohy. Pozor však na vlastný hnev, ten ťa premení na neovládateľnú beštiu…

Nioh Collection 

Dátum vydania: 5. február

Platforma: PlayStation 5

Séria Dark Souls inšpirovala svojím geniálnym herným dizajnom mnoho herných vývojárov. V snahe pripodobniť sa svojmu vzoru tak vzniklol rad titulov, no len jeden z nich prekonal originál. Ide samozrejme o titul s názvom Nioh, ktorého autori si pre svoj titul zobrali zo Souls série to najlepšie a obohatili to o neuveriteľné možnosti úpravy vybavenia. 

Začiatkom februára sa majitelia PlayStation 5 opäť prenesú do historickými udalosťami inšpirovaného Japonska, tentokrát však v značne vylepšenom technickom spracovaní. Obidva tituly budú disponovať možnosťou zobrazenia až 120 snímok za sekundu, natívnom 4K rozlíšení, výrazne skrátenými nahrávacími časmi a využitím haptickej odozvy ovládača DualSense.

Little Nightmares II

Dátum vydania: 11. Február

Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC

Nezávislá indie plošinovka sa vracia na naše obrazovky a prináša novú dávku strachu a beznádeje. Prvý diel si svojím neopozeraným spracovaním získal srdcia mnohých hráčov. Novinka stavia na rovnakých základoch ako predchodca, neznamená to však, že autori nepridali pár inovácií obohacujúcich už tak skvelú hrateľnosť.

Najväčšou novinkou v Little Nightmares je možnosť kooperácie so živým spoluhráčom. Aj keď táto možnosť bola autormi avizovaná už od začiatku vývoja, očakávali sme túto možnosť len vo vybraných úrovniach. O to väčšie bolo naše prekvapenie, keď bolo potvrdené, že týmto spôsobom je možné dohrať celú kampaň.

Super Mario 3D World + Bowser’s Fury

Dátum vydania: 12. Február

Platforma: Nintendo Switch

Jeden z najlepších titulov vydaných pre Wii U sa po dlhom čakaní konečne objavuje vo svojej vylepšenej podobe na Nintendo Switch. Hráči si túto 3D plošinovku môžu užiť sami, prípadne v lokálnej či online kooperácii. Okrem pôvodného obsahu zabaleného do vylepšeného vizuálu je súčasťou balenia aj bonusový obsah nazvaný Browser’s Fury.

Tvorcovia avizujú síce obsahovo menší, ale o to intenzívnejší zážitok, v ktorom sa Mario dostane k jazeru Lapcat. Celý ostrov je obývaný mačkami, čo neuveriteľne hnevá gigantického Browsera. Našťastie objaví Mario kúzelný zvon, pomocou ktorého získa silu titánov. Podarí sa mu zachrániť mačací svet?

King of Seas

Dátum vydania: 18. Február

Platforma: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC

King of Seas je akčnou hrou na hrdinov v procedurálne generovanom svete ovládanom pirátmi. V tomto krutom svete budeš jedným z hrdinov epickej výpravy počas ktorej budeš objavovať nové ostrovy plné pokladov a tajomstiev čakajúcich na svoje odhalenie.

V tomto univerze plnom fantastických charakterov a dychberúcich misií sa postupne posúvaš po spoločenskom rebríčku smerom nahor s jediným cieľom – stať sa kráľom pirátov. K tomuto cieľu sa však musíš prebojovať námornými bitkami v plavidle, ktoré si môžeš upravovať podľa vlastných predstáv. Tieto vylepšenia je však potrebné najprv zakúpiť za zlato a ako správny pirát získaš len drancovaním a prepadávaním počestných obchodníkov.

Persona 5: Strikers

Dátum vydania: 23. Február

Platforma: PlayStation 4, Nintendo Switch, PC

Persona 5: Strikers je priamym pokračovaním jednej z najlepšie hodnotených titulov vydaných exkluzívne pre PlayStation 4 – Persona 5, prípadne Persona 5: Royal Edition. Na prvý pohľad sa toho v pokračovaní veľa nezmenilo, stále ide o príbeh skupinky študentov so schopnosťou preniesť sa do iných dimenzií.

Tentokrát však autori stavili na súboje v reálnom čase. Po prvýkrát v sérii sa tak upustilo od jedného zo symbolov JRPG žánru, teda súbojov na ťahy. Súboje sú tentokrát veľmi dynamické a rýchle, no podľa slov autorov by nemali stratiť nič zo strategických možností. Príbeh pokračuje presne tam, kde Persona 5 končí, takže ak si tento klenot medzi hrami na hrdinov nehral, teraz je ten správny čas.

Bravely Default II

Dátum vydania: 23. Február

Platforma: Nintendo Switch

Keď spoločnosť Square Enix ohlásila v prerábke Final Fantasy VII zmenu súbojového systému z ťahového na nový, odohrávajúci sa v reálnom čase, časť fanúšikov ostala zaskočená. Herný gigant našťastie prišiel  s výborným titulom Bravely Default, ktorý vyšiel exkluzívne pre Nintendo 3DS a obsahoval toľko žiadaný ťahový systém súbojov.

Novinka v podobe druhého pokračovania bude aj tentokrát exkluzivitou pre majiteľov zariadení od spoločnosti Nintendo. Vydanie Bravely Default II so sebou prináša štyroch nových hrdinov a samozrejme nový príbeh odohrávajúci sa vo svete pripomínajúcom stredovek. Každý hrdina disponuje špecifickými vlastnosťami, ktoré opäť využiješ pri taktických ťahových súbojoch.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom