Už mesiace čakáme na čo i len prvú oficiálnejšiu verejnú informáciu o tom, kedy slovenské banky spustia nesmierne očakávané Apple Pay. Tak sa zdá, že „prvá lastovička“ je tu. Aktuálnej správe sa už stihol venovať aj portál Živé.sk.

Pôvodne bol termín spustia naplánovaný na stred marca, avšak nakoniec sa celý proces výraznejšie posunul a v kuloároch sa hovorilo aj o dátumoch niekedy v júni. Doteraz však stále nikto nevie, ktorý mesiac bude tým rozhodujúcim. Iskierku nádeje ale priniesol včerajší status Slovenskej sporiteľne na Facebooku, kde verejne vyhlasuje, že Apple Pay spustí neskôr v tomto roku. Presný dátum je teda stále neznámy, no sme na tej správnej ceste.

Samozrejme, Slovenská sporiteľňa nebude jedinou bankou, ktorá tento moderný prvok prinesie do svojich služieb. Hovorilo sa, že v prvej vlne bude aj mBank, J&T Banka, Poštová banka či 365-ka. Enormný úspech a popularitu Apple Pay ale jednoznačne dokazujú aj čísla zo susedného Česka.

Za prvé týždne ho využívalo až 150 000 ľudí, čím výrazne prekonalo konkurenčný Google Pay. Ak teda berieme do úvahy popularitu zo zahraničia a naozaj netrpezlivých používateľov na Slovensku, pri spustení tu môže vzniknúť skutočne veľký ošiaľ ohľadom Apple Pay.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP