Prvý Crysis z roku 2007 je legendou, ktorá zatápala nejednému herne orientovanému počítaču tej doby. Keď ale došlo k ohláseniu vylepšenej verzie pre PS4, Xbox One a počítače minulý rok, hra bola prijatá nanajvýš vlažne.

Nepomohla jej ani drobná kontroverzia, kedy štúdio muselo vydanie Crysis Remastered po uverejnení prvej ukážky na neurčito odložiť. Ako ale vieme, nemecký Crytek už od počiatku chystal remastery ako trilógiu, pôvodne vydávanú postupne.

Ako ale informuje Polygon, Crysis 2 a Crysis 3 prídu v jednej kolekcii, ktorá bude samozrejme obohatená o Crysis Remastered zo septembra minulého roka. Hry budú dostupné aj osobitne, pričom dávkovanie titulov je podobné Mafii, rovnako z minulého roka.

Hráči, ktorí si jednotku už totiž kúpili pri vydaní, nebudú musieť zbytočne platiť za všetky tri hry. Každopádne pre tých, ktorí sa debutu z jesene vyhli tu bude dostupná o niečo finančne prístupnejšia trilógia v jedinom balení.

Vynovená trojica hier vyjde na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a samozrejme počítače, kde na nových konzolách dôjde po technickej stránke k ešte o čosi vyhladenejšiemu zážitku.

Crytek sa aj v tomto prípade spojilo so Saber Interactive

Práve Saber Interactive stálo za nepríliš odladenou prerábkou jednotky, ktorá dala zabrať aj tomu najschopnejšiemu hardvéru na trhu. V minulosti sa Saber Interactive preukázalo ako kvalitné štúdio, stojace hneď za niekoľkými schopnými prerábkami slávnych značiek, kde Crysis Remastered je snáď ich jediným krokom vedľa.

Štúdio má totiž v životopise kúsky ako remaster prvého Halo či kompletnú The Master Chief Collection. Husárskym, no vo finále ale vydareným kúskom, je The Witcher 3 pre Nintendo Switch, kde hra po prvých aktualizáciách ide až zázračne dobre.

Podľa oficiálnej tlačovej správy Cryteku prerábky ďalších dvoch titulov a ich následná kolekcia príde ešte túto jeseň. Aj keďnepatria medzi špičku strieľačiek určených pre viacerých hráčov, svoje fanúšikovské základne tieto režimy v minulosti mali. Žiaľ, na týchto hráčov sa nemyslelo, keďže multiplayer v remastrovanej kolekcii nenájdeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP