Crysis terorizuje počítačových hráčov aj 13 rokov po vydaní. Portál PC Gamer si sadol s projektovým manažérom Steffenom Halbigom z Cryteku, kedy spolu prebrali technickú stránku dnes vydanej reinkarnácie ikony z roku 2007.

Hlavným bodom rozhovoru bolo najvyššie grafické nastavenie, pomenované po zľudovenej hláške hernej komunity „Can it run Crysis“. To predstavuje v remastrovanej verzii hry spred 13 rokov najvyššie nastavenie grafiky, s nekompromisným vykresľovaním vzdialenosti a softvérovým ray tracingom.

Halbig sa na margo nastavení vyjadril, že momentálne neexistuje žiadna grafická karta, ktorá by dokázala rozbehnúť nastavenie „Can it run Crysis“ v 4K rozlíšení na stabilných 30 fps. Aj keď sa môže zdať, že ide o prehnané tvrdenie, video na YouTube Linus Tech Tips toto tvrdenie umocňuje.

Tím YouTuberov totiž vyskúšal hru pri takýchto nastaveniach a 4K rozlíšení na grafickej karte RTX 3080 a hra skutočne len málokedy prekročí 30 fps a pri rušnejších scénach snímkovanie túto hranicu dokonca bez najmenších problémov podlieza. Vo videu však upozorňujú na testovanie ešte nevydanej verzie hry a nahrávací softvér obrazovky bežiaci na pozadí.

Crysis Remastered tak potrápi nejeden herný počítač aj v roku 2020. Crytek zároveň vydal technologický trailer, zameraný na technické rozdiely pôvodnej a dnes vydávanej verzie. Hru zároveň rozbehli v 8K rozlíšení, no úprimne si nedokážeme predstaviť, akou špecifikáciou by mal počítač pri takýchto nastaveniach disponovať.

Nenechaj si ujsť
PlayStation 5 je suverénne najväčšou konzolou modernej histórie, prekonáva aj dlhoročného rekordéra

Pominieme 8K rozlíšenie, RTX 3080 by mala byť karta schopná plnohodnotného 4K zážitku aj pri nekompromisných nastaveniach Crysisu. Hra vychádza len dnes, a tak sa očakáva, že Crytek ešte s budúcimi aktualizáciami popracuje na optimalizácii, vďaka ktorým si aspoň hŕstka vyvolených užije nastavenia „Can it run Crysis“ najmenej v 4K. Uvidíme teda, ako sa s dlhoročným benchmarkom počítačov popasuje očakávaná línia kariet od AMD.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP