Pred niekoľkými dňami vyplávali na povrch informácie o dátume vydania prerobenej legendy Crysis, ktorá debutovala na počítačoch v roku 2007. S dátumom sme dostali hneď aj obrázky z hry a trailer, na základe ktorých fanúšikovia ešte pred oficiálnym oznámením titulu zaplavili internetové fóra neprívetivými komentármi narážajúcimi na vizuál prerábky.

IGN pred niekoľkými hodinami informovalo o rozhodnutí vývojárskeho štúdia Crytek, ktoré presúva dátum vydania Crysis Remastered na neurčito. Pôvodné úniky Microsoft obchodu naznačovali dátum vydania na 23. júl, no vzhľadom na negatívne reakcie hráčov nemecké štúdio toto rozhodnutie prehodnotilo.

Crytek sa na margo reakcií fanúšikov vyjadrilo: „Sme si vedomí všetkých dobrých aj zlých reakcií. Chceme priniesť fanúšikom zážitok hodný značky Crysis, ktorý opäť posunie výkon počítačov. Preto prehodnocujeme naše stanovisko a v najbližších dňoch predstavíme bližšie informácie o Crysis Remastered.“

Po uverejnení traileru a obrázkov sa okamžite začali objavovať porovnávacie videá remasteru s originálom z roku 2007. Mnohí sa domnievajú, že bol ukázaný len lacný port z verzií Xbox 360 a PS3, ktorý bol ochudobnený o dodatočné detaily, tieňovanie a všeobecné nasvetlenie scén.

Priame porovnávanie rovnako ukazuje farebnejšiu paletu očakávanej novinky, ktorá podľa mnohých hre moc nesvedčí a radšej by uvítali umelecký kabát pôvodnej hry. Utrpela rovnako vykresľovaná vzdialenosť a odlesky vodnej hladiny.

Rozhodne môžeme hovoriť o sklamaní, keďže Crysis bol dlhé roky považovaný za technologický benchmark herných zariadení a jednu z najkrajších hier všetkých čias aj po 13 rokoch od vydania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP