The Guardian upozornil na novú komixovú sériu DC Comics, napísanú Johnom Ridleym. Môžeme očakávať doteraz nevídaný prístup k zápletke, kde sa najväčšej zmeny dočkáme už pri hlavnom hrdinovi.

Podľa najnovších informácií, nový komixový Batman bude zasadený do Gotham City vzdialenej budúcnosti, kde sú maskovaní hrdinovia postavení mimo zákon a mestu vládne skazený Magistrát. Navyše, zavraždený je aj samotný Bruce Wayne, ktorého miesto nahradí odcudzený syn jeho dlhoročného partnera, Luciusa Foxa.

Tim Fox sa v batmanovskom obleku ocitol prvýkrát už v roku 1979, no väčšina mladších fanúšikov si toto meno spája práve s jeho otcom Luciusom, ktorý dlhé roky stál verne po boku Bruce Wayna.

Foxa v obleku temného rytiera uvidíme už v januári v štvordielnom komixe Future State: The Next Batman, pričom jeho príbeh bude pokračovať nasledujúci mesiac v antologickej sérii Batman: Black & White. K odhaleniu identity Tima Foxa ako hlavnej tváre dvojmesačnej udalosti došlo zároveň s uverejnením obálky prvého komixu.

Čo je to Future State?

Hlavnou úlohou tvorcov v rámci dvojmesačnej udalosti Future State je posúvať hranice hlavných postáv doteraz neznámym smerom. Ide len o časovo vyhradený interval, ktorý s hlavnou líniou DC komixov zdieľa len minimum spoločného. Po februári budúceho roka sa dejová linka vráti späť do zabehnutých koľají, kde Batmanom bude opäť Bruce Wayne.

Nenechaj si ujsť
Herecký šok pre fanúšikov, do Spider-Man 3 sa vrátia pôvodní hrdinovia a záporáci

Podobne ako Fox v roli Batmana, úlohu Supermana v tomto dvojmesačnom Future State okne nahradí Jonathan Kent, syn Clarka Kenta. Wonder Woman tak bude Yara Flor, dcéra amazonského a brazilského boha.

Ako spomíname v úvode, scenár pripraví John Ridley, preslávený najmä ako scenárista oceňovanej biografickej drámy 12 rokov otrokom. O umeleckú stránku komixov sa postará dvojica Nick Derington a Laura Braga.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP