Iba pred nedávnom sme ťa informovali o tom, že duchovný nástupca Game of Thrones s názvom House of the Dragon už začiatkom budúceho roka vstúpi do produkčnej fázy. Tvorcovia sa pri tejto príležitosti na Twitteri pochválili dvojicou nových, vôbec prvých obrázkov, o deji či ústredných protagonistoch však nepadlo ani slovo.

Jediným potvrdeným hercom v chystanom fantasy projekte od HBO, ktorý je dejovo zasadený približne 300 rokov pred udalosti Game of Thrones, bol až doposiaľ Paddy Considine, známy napríklad zo seriálového hitu Outsider. 46-ročný britský herec si v seriáli zahrá kráľa Viserysa Targaryena, ktorý nastúpi na trón po starom vládcovi a svojom otcovi Jaehaerysovi Targaryenovi.

Najnovšie správy, ktoré do sveta vypustil filmový portál Deadline, už sú na informácie o hereckom osadenstve konkrétnejšie a odhaľujú trojicu umelcov, ktorí vo fantasy novinke stvárnia kľúčové postavy. Konkrétne ide o hercov Matta Smitha (Doctor Who, The Crown), Oliviu Cooke (Bates Motel, Ready Player One) a Emmu D’Arcy, známu zo seriálu Truth Seekers.

Herecké osadenstvo House of the Dragon: zľava: Olivia Cook / Emma D’Arcy / Matt Smith Zdroj: YouTube/Fentony

V centre rod Targaryenov

To, že dej pripravovanej fantasy sa bude sústrediť predovšetkým na dračí rod Targaryenov a bude postavený na knihe George R. R. Martina s názvom Fire & Blood, je známe už dávnejšie. Odhalenie hereckých tvárí však odhaľuje kľúčové informácie o konkrétnych postavách a udalostiach.

Herec Matt Smith v prequeli Game of Thrones stvárni princa Daemona Targaryena, mladšieho brata kráľa Viserysa, ktorý je známy ako najlepší bojovník na kontinente a jazdec na drakoch.

Britská herečka Emma D’Arcy naopak zastane rolu princeznej Rhayenyr Targaryen, prvorodenej dcéry kráľa Viserysa, ktorej v žilách koluje čistá krv Valýrie, je zručná jazdkyňa na drakoch, no chýba jej zásadná vlastnosť – nenarodila sa ako muž.

26-ročná Olivia Cook sa v House of the Dragon vžije do postavy Alicent Hightower, dcéry Otta Hightowera, kráľovej ruky a najvyššieho radcu. Alicent bude podľa Comingsoon druhou manželkou Viserysa, ktorú si aj napriek protestom Malej rady kráľ zobral za manželku a neskôr s ňou počal syna Aegona.

TMDB

Práve neskorší spor medzi princeznou Rhayenyrou a jej nevlastným bratom Aegonom priviedol sedem kráľovstiev do krvavej občianskej vojny, udalosti, ktoré opisuje dvojica kníh Georga R. R. Martina Tanec s drakmi. Zároveň však momentálne nie je jasné, ako ďaleko pripravovaný seriál v prvej sérii zájde a či pokryje aj túto časť histórie Westerosu.

Dve časové roviny

Uniknuté informácie okrem základného zasadenia a ústredných postáv odhaľujú aj ďalšiu zaujímavú novinku ohľadne deja. Príbehová línia by sa totiž mala odohrávať v dvoch časových líniách.

Naznačujú to označenia YR a YA, na ktoré bol vyhlásený casting. Viaceré médiá sa totiž zhodujú v tom, že YR je označenie pre mladú Rhaenyru (Young Rhaenyra), YA naopak pre dievčenskú verziu neskoršej kráľovnej Alicent.

Herec Danny Sapani Zdroj: YouTube/Fentony

Dôležitú rolu by mal v seriáli zastať aj herec Danny Sapani (Penny Dreadful), ktorý by mal v seriáli stvárniť Corlysa Velaryona, známeho aj pod prezývkou Sea Snake. Ten sa neskôr stal manželom princeznej Rhaenys a počas občianskej vojny bol aj jej hlavným radcom. Hercova účasť však zatiaľ nebola definitívne potvrdená.

Poznáme už aj mená režisérov, ktorí by sa na nakrúcaní 10-dielnej prvej série mali podieľať. Sú nimi Clare Kilner (Pennyworth), Geeta V. Patel (Zaklínač) a Greg Yaitanes (Dr. House). Premiéra House of the Dragon je na HBO naplánovaná na druhú polovicu roka 2022.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom