Populárna fantasy sága je opäť o niečo bližšie k divákom. Najväčší seriálový hit v histórii HBO dostane prequel, ktorý sa produkčne naplno rozbehne už o niekoľko týždňov.

Americká káblovka HBO na svojom Twitteri zverejnila vôbec prvé oficiálne obrázky k očakávanej fantasy novinke House of the Dragon, ktorá bude prequelom k masívne populárnym Hrám o tróny.

Zároveň HBO v tlačovej správe uvádza, že projekt oficiálne vstúpi do produkčnej fázy na začiatku budúceho roka. Prvá séria bude pozostávať z 10 epizód, jej premiéra je očakávaná v roku 2022.

Krvavá história

Pripravovaný seriál je inšpirovaný knižnou predlohou spisovateľa Georga R. R. Martina Fire & Blood, ktorá je však len historickou kronikou. Príbeh dávkuje skrz zápisky a spomienky historikov alebo učňov citadely vo Westerose a nesleduje kontinuálne osudy postáv.

House of the Dragon bude zasadený tri storočia pred udalosťami knihy A Song of Ice and Fire a teda aj seriálom Game of Thrones. Príbeh sa tentokrát bude sústrediť predovšetkým rod Targaryenov, ktorý ako jediný dračí ľud prežil Záhubu Valyrie.

Najväčšiu pozornosť v tejto historickej časti púta spor detí kráľa Viserysa, dcéry Rhaenyry a jej nevlastného brata Aegona II., ktorí po otcovej smrti rozpútali krvavú občiansku vojnu o Železný trón, známu aj ako Dance of the Dragons.

Wikipedia

Na seriálovej novinke sa aktívne podieľa aj autor knižnej predlohy Georga R. R. Martin, ktorý podľa DailyMail na scenári pracuje už od januára tohto roka. Showrunnermi budú Miguel Sapochnik a Ryan Condal, ktorí zároveň zastanú aj funkciu výkonných producentov.

Pripomeňme, že Sapochnik má so spoluprácou s HBO bohaté skúsenosti. V roku 2016 získal prestížne ocenenie práve za réžiu jedného z najlepších dielov celej série Game of Thrones, Battle of the Bastards.

Herecké osadenstvo zatiaľ neznáme

O deji aj hlavných protagonistoch sa viac dozvieme v najbližších týždňoch, v tejto chvíli vieme s istotou povedať len to, že zásadnú rolu vo fantasy novinke zastane 46-ročný britský herec Paddy Considine, známy napríklad zo satirickej komédie The Death of Stalin či seriálového hitu Outsider.

V House of the Dragon Considine stvárni kráľa Viserysa Targaryena, ktorý má nastúpiť na trón po starom vládcovi a svojom otcovi Jaehaerysovi Targaryenovi. Tvorcovia seriálu nového vládcu Westerosu opisujú ako vľúdneho, láskavého a slušného človeka. Zároveň však upozorňujú, že tieto charakterové črty automaticky neznamenajú, že Viserys bude aj dobrým kráľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP