V dnešnej dobe sme energeticky závislí a len ťažko by sme si vedeli predstaviť život bez všetkých vymožeností, ktoré sú pre nás v bežnom dni samozrejmosťou. Nič však nie je zadarmo a ako najväčšou hrozbou sa pre nás javí zmena klímy, ktorá by výrazne ovplyvnila život ľudí na Zemi.

Nezisková organizácia CPD (Carbon Disclosure Project) v rámci svojho výskumu vykonala anketu medzi poprednými svetovými spoločnosťami a zisťovala, aké pozitíva a negatíva by mohla zmena klímy priniesť. V rámci projektu vyzbierali celkovo 7000 odpovedí a otázka sa dostala aj k spoločnosti Apple, ktorá podala vskutku zaujímavú odpoveď.

iPhone ako záchrana

Ak by došlo k nejakej radikálnej zmeny klímy, ktorá by vo výraznej miere dokázala narušiť bežný chod ľudí, tak podľa spoločnosti Apple začnú zákazníci ešte viac cítiť potrebu bezpečnosti a ich smartfón (iPhone) by im k tomu mohol výrazne pomôcť. Dokonca aj v prípade Blackout-u (rozsiahly výpadok prúdu, telekomunikačnej siete a celkové zlyhanie elektroniky) by im ich zariadenia stále slúžili, nakoľko by mohli byť dobité prostredníctvom automobilových akumulátorov alebo manuálnymi nabíjačkami.

Následne môže byť iPhone použitý na privolanie pomoci, ako baterka na svietenie, zvuková siréna alebo ako prijímač rádiového vysielania. Toto všetko však dokáže hociktorý iný smartfón, nie len ten od spoločnosti Apple. Rozhodne však s kalifornským gigantom treba súhlasiť, že v prípade zhoršenia situácie by nám mohli byť smartfóny dobrými pomocníkmi.

Vzorom pre iných

Zmene klímy sa zrejme už nevyhneme, no môžme aspoň znížiť jej dopady pre ďalšie generácie. Využívanie obnoviteľných zdrojov by malo byť cieľom každej veľkej spoločnosti. Práve v tomto môže byť spoločnosť Apple príkladom pre ostatných, nakoľko patrí medzi prvé spoločnosti, ktoré sú 100 % ekologické a využívajú na svoj chod len obnoviteľné zdroje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom