Využívanie obnoviteľnej energie sa stalo pre technologických gigantov cieľom, ktorý sa snažia nasledovať. Veľký míľnik v tejto oblasti práve teraz dosiahol Apple.

Spoločnosť s hlavným sídlom v kalifornskom Cupertine, včera prostredníctvom oficiálnej správy oznámila, že všetky jej stavby – kamenné obchody, kancelárie, data centrá a príslušné budovy odteraz naplno bežia na čistú energiu. Celkovo má Apple svoje sídla v 43 krajinách sveta.

„Sme odhodlaní zanechať svet v lepšom stave ako sme ho našli. Po rokoch tvrdej práce sme hrdí na to, že sme dosiahli tento významný medzník,“ povedal Tim Cook, CEO Apple, v oficiálnom vyhlásení.

Lenže nie sú to len sídla Apple, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje na pokrytie svojich potrieb. K iniciatíve sa pridávajú aj dodávatelia spoločnosti, ktorí sa zaväzujú vyrábať a dodávať produkty giganta len s využitím zelenej energie. Momentálne je počet takýchto dodávateľov Apple už na hodnote 23. Aj takýmto spôsobom teda spoločností prispieva k menšiemu znečisťovania našej planéty.

Ešte nekončí

Apple uvádza, že v súčasnosti má rôzne po svete fungujúcich 25 projektov, ktoré zabezpečujú obnoviteľnú energiu o celkovom výkone 626 megawattov. Buduje pritom ďalších 15 projektov, ktoré navýšia množstvo vyprodukovanej energie o ďalších 800 megawattov. V súčasnosti spoločnosť stavia napríklad dve nové datacentrá v Dánsku.

K ikonickým stavbám, ktoré naplno bežia na obnoviteľné zdroje patrí aj nová centrála Apple Park. V Singapure zas spoločnosť vyriešila problém s nedostatkom voľnej plochy, umiestnením solárnych panelov na strechy výškových budov. Apple tak ukazuje, že mu na budúcnosti aj súčasnosti záleží a ide príkladom pre mnoho ďalších nielen technologických firiem. Nedávno sa podobný míľnik vo využívaní obnoviteľnej energie podarilo dosiahnuť aj Google.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom