Roboty s pokračujúcim vývojom umelej inteligencie a ďalších technológií postupne získavajú čoraz širšie spektrom schopností, no a patria k tomu aj niektoré nezvyčajnosti. V jednom českom diskoklube robot dokonca zabáva ľudí na večerných párty.

Novú atrakciu pre svojich návštevníkov predstavil podnik s názvom Karlovy Lázne, ktorý sa nachádza v Prahe. Počas podujatí tu zastáva pozíciu dikdžokeja špeciálne robotické rameno, ktoré dokáže ovládať mixážny pult a hrať ľuďom do tanca, informuje agentúra Reuters. Robot dídžej má vlastný softvér, vďaka ktorému vie vybrať pesničku, vložiť CD disk do jedného z troch prehrávačov a následne skladbu pustiť.

V jeho zozname zručností nechýbajú ani špeciality – do hudby vie pridať niektoré efekty a popri púšťaní hudby predvádza na párty aj svoje „tanečné“ kúsky. Stále však nedokáže zabaviť ľudí úplne sám a tak spolupracuje aj ľudským dídžejom, ktorý prispôsobuje najmä výber skladieb.

Pôvodne je určený do továrne

Robotické rameno od spoločnosti KUKA, ktoré zastáva rolu dídžeja, sa pritom štandardne využíva v automobilovom priemysle. Manažment pražského klubu však oslovil výrobcu a z ich spolupráce nakoniec vzišiel robot so špeciálnou schopnosťou.

robot dídžej
Zobraziť celú galériu (2)
Facebook / Karlovy Lazne

A či má robot DJ úspech o návštevníkov? Niektorí si ho pochvaľujú, no nájdu sa aj opačné názory. Napríklad návštevníčka klubu z Mexika poukazuje na to, že robot „nemôže cítiť, na čom presne sa chcú ľudia zabávať.“ Každopádne, vedenie klubu si svojho nového dídžeja pochvaľuje

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom