Roboty s pokračujúcim vývojom umelej inteligencie a ďalších technológií postupne získavajú čoraz širšie spektrom schopností, no a patria k tomu aj niektoré nezvyčajnosti. V jednom českom diskoklube robot dokonca zabáva ľudí na večerných párty.

Novú atrakciu pre svojich návštevníkov predstavil podnik s názvom Karlovy Lázne, ktorý sa nachádza v Prahe. Počas podujatí tu zastáva pozíciu dikdžokeja špeciálne robotické rameno, ktoré dokáže ovládať mixážny pult a hrať ľuďom do tanca, informuje agentúra Reuters. Robot dídžej má vlastný softvér, vďaka ktorému vie vybrať pesničku, vložiť CD disk do jedného z troch prehrávačov a následne skladbu pustiť.

V jeho zozname zručností nechýbajú ani špeciality – do hudby vie pridať niektoré efekty a popri púšťaní hudby predvádza na párty aj svoje „tanečné“ kúsky. Stále však nedokáže zabaviť ľudí úplne sám a tak spolupracuje aj ľudským dídžejom, ktorý prispôsobuje najmä výber skladieb.

Pôvodne je určený do továrne

Robotické rameno od spoločnosti KUKA, ktoré zastáva rolu dídžeja, sa pritom štandardne využíva v automobilovom priemysle. Manažment pražského klubu však oslovil výrobcu a z ich spolupráce nakoniec vzišiel robot so špeciálnou schopnosťou.

robot dídžej
Zobraziť celú galériu (3)
Facebook / Karlovy Lazne

A či má robot DJ úspech o návštevníkov? Niektorí si ho pochvaľujú, no nájdu sa aj opačné názory. Napríklad návštevníčka klubu z Mexika poukazuje na to, že robot „nemôže cítiť, na čom presne sa chcú ľudia zabávať.“ Každopádne, vedenie klubu si svojho nového dídžeja pochvaľuje

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú