Najveľkolepejší, najemotívnejší a najočakávanejší. Presne taký je a bude očakávaný film Avengers: Endgame v rámci rozšíreného vesmíru MCU.

Udalosti z príbehov posledného desaťročia vyvrcholia finálnym stretnutím s hrozbou, ktorá superhrdinov po dlhých rokoch dohnala – jeho meno je Thanos. Ako sa však ukazuje, Šialený Titán nie je záverečnou kapitolou celého Marvelu a dokonca nie je tak nebezpečný ako väčšie hrozby, ktoré sú ešte len na ceste. Ukáže sa nám niečo z nich už v nadchádzajúcich Avengeroch?

Avengers: Endgame – Nová hrozba

Ešte zopár mesiacov dozadu sme vás informovali o tom, že superhrdinovia sa budú pripravovať na ešte väčšiu hrozbu, akou je Thanos. Odvtedy sme, samozrejme, nadobudli nové informácie, vďaka ktorým vieme presnejšie identifikovať, o koho pôjde. Ešte pred zverejnením oficiálneho názvu štvrtých Avengerov (Endgame) existovala realistická teória.

Dávnejšie sa očakávalo, že podnázov bude znieť ‘Annihilation’, podľa čoho sme predpovedali, že po Thanosovi príde desivý Annihilus. To už teraz vyzerá nepravdepodobne. Vďaka iným faktorom však máme blízko k inému menu, ktoré by superhrdinov mohlo ohroziť!

Z Redditu sa opäť zrodila teória, ktorá nesie istú váhu realistickosti. Používateľ ak2sup zhodnotil, že keďže sa Doctor Strange rozplynul na konci Avengers: Infinity War, jeho úhlavný nepriateľ sa už viac nemá koho báť. Samozrejme, v jeho sólovke to bol mocný Dormammu. Ako si určite pamätáte, Majster mystických umení ho síce porazil, no nie takým spôsobom, že by sa ešte nemohol vrátiť. Keď sa nad tým poriadne zamyslíme, dávalo by to zmysel – obzvlášť ak budeme počítať s viacerými informáciami, ktoré tomu nasvedčujú.

Dormammu ostal v temnej dimenzii, ktorej vládne. Doctor Strange ho donútil uzatvoriť dohodu, že planétu Zem nechá na pokoji, inak ho uväzní v nekonečnej časovej slučke. Teraz je však všetko inak. Hrdina, ktorý obraňoval našu realitu, už nežije, a Time Stone, ktorým porazil svojho veľkého protivníka, má v rukách Thanos.

Dôkazy, ktoré zhodnocujú teóriu

Zároveň vieme, že film Avengers: Endgame nebude cudzí témam cestovania v čase a medzi dimenziami. Ako sme načali ešte dávnejšie, superhrdinov možno oživiť viacerými spôsobmi, pričom teória o použití Soul Stoneu vyzerá celkom pravdepodobne. Ak je možné cestovať medzi svetom naším a svetom, v ktorom sú uväznené duše mŕtvych, potom je možné vycestovať aj z temnej dimenzie, ktorú obýva samotný Dormammu.

To však ešte nie je všetko. Teóriu najviac podporujú informácie, ktoré vzišli z produkcie Avengers: Endgame, špecificky ohľadom hereckého obsadenia. Už dávno vieme, že v novinke sa vrátia niektoré mŕtve postavy. Medzi nimi sa však nachádza aj The Ancient One (Tilda Swinton). Je oficiálne potvrdené, že práve mentor a učiteľ Doctora Strangea sa pridá ku superhrdinom. Najpravdepodobnejší dôvod jej návratu je, že nová hrozba bude nielen fyzicky ničivá, ale bojovať sa bude naprieč viacerými dimenziami.

Vyzerá to teda sľubne. Je Dormammu veľkou hrozbou, ktorá príde v Avengers: Endgame? Svedčí o tom aj nepotvrdená správa, že Benedict Cumberbatch natáčal samostatnú scénu s počítačovo-generovanou postavou. Otázka však v skutočnosti znie inak. Dáva nejaká väčšia hrozba, akou je Thanos, zmysel? Medzi prvým naznačovaním tejto postavy a očakávaným konfliktom ubehlo mnoho rokov. Nedočkavo sme sa tešili na moment, kedy sa stretne so superhrdinmi.

Avengers: Endgame síce môže mať až tri hodiny, takže čas na predstavenie nového či starého známeho záporáka (Dormammu) určite je. Zároveň by to však z veľkej časti znehodnotilo Thanosa samotného. Skúsení bratia Russovci si to určite uvedomujú. Omnoho pravdepodobnejšia je preto možnosť, že väčšia hrozba, o ktorej sa bavíme, nebude vysporiadaná v tomto filme, ale v tých nasledujúcich. Možno spoznáme Galactusa, možno niekoho iného. Stavil by som sa však, že to bude len v posledných momentoch deja, alebo v potitulkovej scéne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom