Už mnohokrát sme písali o majstrovstve jedného z najväčších vizionárov svojej doby, Elonovi Muskovi. To, že to neboli len prázdne slová, potvrdil on sám už veľakrát. Úspechy jeho elektrických áut značky Tesla sa nedajú poprieť a v Nórsku idú „ako teplé rožky“.

Elektrickým autám sa v Nórsku darí

Nórsko je už niekoľko rokov lídrom v oblasti kúpy elektrických vozidiel. Za všetko hovoria čísla, ktoré poukazujú na 42 % podiel predaných elektrických vozidiel za mesiac jún. Preto je Nórsko pre Teslu veľmi dôležitým trhom. Konkurencia v podobe Mercedesu či Audi taktiež nespí a orientuje svoje elektrické vozidlá na Škandinávsky polostrov. Konkurencia bude na tomto trhu zvádzať ešte tuhý boj, nakoľko cieľom krajiny je dosiahnuť 100 % predaj nových vozidiel s nulovými emisiami od roku 2025.

Tesla si kráča po rekordné predaje svojich elektrických automobilov v Nórsku. Málokto si myslel, že sa jej podarí zopakovať rekordné dodávky svojich vozidiel z roku 2014. Vtedy sa Tesle podarilo predať na tamojšom trhu 1500 vozidiel. Na prvý pohľad sa toto číslo nezdá veľké, no pre malý trh, akým je Nórsko, je v konečnom dôsledku pôsobivé.

Elektrickým autám sa darí

Na základe registrácií už Tesla v tomto mesiaci doručila viac ako 1200 vozidiel v krajine a má stále 5 dní na to, aby rekord z roku 2014 prekonala. Na priloženom grafe je možné vidieť, že dodávky Modelu X aj Modelu S boli počas septembra ozaj silné. Tesla je tak na ceste poraziť dokonca aj VW Golf, ktorý je najpredávanejším vozidlom v krajine.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom