banner-zuk-z1Minulý rok vstúpilo Lenovo s novou značkou ZUK a zároveň smartfónom ZUK Z1. Aj napriek slabšej výbave (na tú dobu) bolo zariadenie veľmi úspešné. Pre úspešný začiatok treba aj dobrý operačný systém, a práve preto uzavrel ZUK partnerstvo so spoločnosťou Cyanogen.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

ZUK Z1 vďaka tomu prišiel s oficiálnym Cyanogen OS. Tento rok už výrobca predstavil aj jeho nástupcov – ZUK Z2 a Z2 Pro. Pre tieto smartfóny si už výrobca pripravil vlastnú nadstavbu pod menom ZUI. To však platí len pre čínske verzie a o žiadnych medzinárodných verziách, či operačnom systéme sa zatiaľ nehovorí. Je možné, že ZUK použije rovnaký Cyanogen OS aj pri týchto nových modeloch. Spoločnosť však práve spustila vlastnú stránku a fórum pre nadstavbu ZUI. Zaujímavosťou je, že cieľom fóra je priniesť „Multi Language“ verziu ROM a preložiť ju do ďalších medzinárodných jazykov.

Lenovo ZUK Z1 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Určite ešte nie je zrušené použitie Cyanogen OS, no vidno, že sa ZUK snaží dostať svoju vlastnú nadstavbu do popredia a je možné, že ju začne naplno používať. Podobná situácia nastala aj u spoločnosti OnePlus. Určite si dobre pamätáte, že OnePlus One bol známy predinštalovaným systémom CyanogenomMOD. Situácia sa však zmenila a výrobca vyvinul vlastnú ROM s názvom OxygenOS (HydrogenOS pre Čínu).

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom