Spoločnosť OnePlus v priebehu marca oznámila, že ich vlastný OxygenOS bude pre OnePlus One k dispozícii koncom marca, konkrétne 27. marca. Tento dátum sa im nepodarilo dodržať a nový OS sprístupnili až teraz. 

[/blockquote]

OnePlus One môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

OnePlus po približne týždňovom oneskorení od sľúbeného dátumu dnes konečne pre majiteľov OnePlus One sprístupnilo nový OxygenOS, čo je prvý vlastný operačný systém tohto výrobcu. V súčasnosti si ho môžete nainštalovať len ručne, pomocou Recovery menu. Návod, ako nový OxygenOS nainštalovať nájdete priamo na oficiálnom fóre spoločnosti. Inštaláciu podľa tohto návodu však odporúčame len skúsenejším používateľom a za prípadné poškodenie vášho zariadenia nenesieme žiadnu zodpovednosť.

oxygenOS_funkcie
OxygenOS je v podstate čistý Android 5.0.2 Lollipop, do ktorého OnePlus pridalo niekoľko funkcií navyše. K dispozícii je ovládanie gestami vrátane „screen-off“ gest, čo znamená, že gestá fungujú aj na vypnutej obrazovke. OxygenOS tiež ponúka niekoľko možností prispôsobenia a tiež funkciu „Rýchle nastavenia“. Všetky nové funkcie OxygenOS nájdete vo videu nižšie.

OxyenOS je momentálne ešte stále vo fáze vývoja a obsahuje chyby. Všetky doteraz známe chyby nájdete v príspevku na fóre výrobcu. Pre viac informácií o tom, ako nainštalovať nový OxygenOS do vášho OnePlus One sledujte oficiálne slovenské vlákno na OnePlus fóre.

Zdroj: Forum.oneplus.net

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP