Elektrický sedan Model 3 je skvelé a pohodlné auto na bežné cesty. V náročnom teréne a v sériovom vyhotovení sa už ale cíti ako ryba na suchu. Aj z Modelu 3 sa ale môže stať off-roadový špeciál, ktorý vyzerá ako z postapokalyptického filmu Mad Max. Ako upozornil portál InsideEVs, o takúto prestavbu sa postaral známy youtuber Rich Benoit.

Nové video na kanáli Rich Rebuilds je dôkazom, že ak sa niečo chce, tak sa to dá. Dokonca sa dá prerobiť aj Tesla Model 3 na plnohodnotný off-roadový elektromobil, ktorý si hravo poradí s náročnejším terénom.

Rich Benoit je dobre známy svojimi videami, na ktorých opravuje poškodené Tesly a dáva im nový život. Nápad postavať ultimátnu terénnu Teslu však neprišiel s Richovej hlavy, s touto ideou prišli chlapci z Grind Hard Plumbing Co. Na pomoc si prizvali skúseného „Tesla opravára“ ktorý im s náročnou prestavbou pomohol.

Nehanbil by sa za ňu ani Mad Max

Celú prestavbu začali výmenou poškodených častí Modelu 3. Čo bolo potrebné opraviť, opravili a auto dostali do pojazdného stavu a následne začali práce na samotnej prerábke. Mechanici vymenili pruženie a štandardné kolesá nahradili masívnymi terénnymi pneumatikami.

Grind Hard Plumbing Co/Youtube/Screenshot

Obrovskou zmenou prešla aj celá predná časť, pričom Model 3 dosal spevnený rám z oceľových trubiek, naviják a nové hranaté svetlá. Tie síce vôbec nezapadajú do pôvodnej karosérie auta, no spolu s ďalšími úpravami dodávajú elektromobilu veľmi agresívny vzhľad.

NEPERHLIADNI
Hrozný výsledok: Model X pohorel pri off-roade s Fiatom Panda, test odhalil kritickú stránku Tesly

Nie je veľkým prekvapením, že po týchto drastických úpravách si vedie Model 3 extrémne dobre aj v náročnom teréne.

Vďaka tomu, že sa jedná o elektromobil, môže vodič dávkovať plyn s veľkým citom. Prerobený Model 3 Long Range s dvomi elektromotormi disponuje pohonom všetkých štyroch kolies, čo taktiež prispieva k lepším off-roadovým vlastnostiam.

Lepšia ako Model X?

Takto upravená Tesla Model 3 dokonca disponuje lepšími terénnymi vlastnosťami, ako SUV Model X, ktorý nedávno predviedol svoje off-roadové schopnosti vo videu, kde sa postavil zoči voči malému Fiatu Panda.

Na prvý pohľad si zrejme povieš, že Model X s cenovkou cez 100 000 € musí Pandu, ktorá stojí v „najterénnejšej“ verzii Cross s pohonom všetkých kolies iba 15 790 €, rozdrviť na plnej čiare, no cena v tomto prípade zohráva asi takú rolu, ako výkon oboch áut. Model X má 417 koní, zatiaľ čo Panda iba 85 koní. Panda tak v drvivej väčšine disciplín Model X porazila na plnej čiare.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú