Dámy a Páni, už o týždeň sa dočkáme úplného konca seriálu Game of Thrones. Od prvej časti ubehlo dlhých 8 rokov a my budeme mať konečne tú možnosť vidieť, kto usadne na Železný trón.

Tento článok obsahuje SPOILERY. Pokiaľ ste teda ešte nevideli piatu časť ôsmej série, nechajte si tento článok na neskôr.

V dnešnej epizóde sa stalo presne to, čo sme očakávali – z milovanej Daenerys sa stala Šialená kráľovná. Samozrejme, dalo sa to čakať. Ide v šlapajach svojej rodiny a za posledné epizódy toho stratila veľmi veľa. Zomreli jej dvaja draci, Jorah, Missandei, stratila vernosť svojho ľudu a čo hlavne, lásku Jona Snowa. Táto situácia tak vyústila v niečo naozaj šialené.

Posledná epizóda Game of Thrones prichádza

Kráľovo prístavisko (King’s Landing) sa síce vzdalo a zazvonilo na zvony, no Daenerys ďalej bojovala a spálila celé mesto. Nevinných mužov, ženy a dokonca aj deti. Celé mesto ľahlo popolom a Jon si konečne uvedomil, že takáto vládkyňa môže byť ešte horšia ako Cersei. Je teda otázne, čo sa stane v úplne poslednej časti.

Nenechaj si ujsť
George R.R. Martin prehovoril o pokračovaní Game of Thrones. HBO tak skoro Westeros neopustí

Cersei a Jaime sú pravdepodobne mŕtvi, takže to ostáva medzi Dany a všetkými ostatnými. Je možné, že Daenerys padne rukou Jona alebo Arye? Pokiaľ si chcete pozrieť aspoň pár sekúnd z finálnej epizódy, stanica HBO na ňu uverejnila nový trailer. Ten síce nič podstatné neodhaľuje, no má naozaj žeravú mrazivú atmosféru. Už budúci pondelok tak zistíme kto sa stane novým vládcom Westerosu.

Stane sa ním Jon Snow a.k.a. Aegon Targaryen, právoplatný dedič trónu? Alebo na trón zasadne Lord Gendry Baratheon, ktorého otec bol taktiež kráľom? Zvažovať môžeme aj Tyriona Lannistera a Sansu Stark, dve veľmi múdre postavy. Posledná epizóda bude trvať príjemných 80 minút. Šiestu epizódu si užijeme už o týždeň, 20. mája. V pondelok o 03:00 ráno tak nezabudnite naladiť stanicu HBO.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom