Drevo sa všeobecne považuje v automobilovom priemysle za jeden z tých luxusnejších materiálov, no Tesla poňala prácu s drevom na Modeli Y z iného konca. Ako informoval portál TheDrive, majitelia niekoľkých Modelov Y našli drevené časti „pod kapotou“.

Nie, žiadna verzia luxusného či prémiového interiéru v kombinácii s drevom sa v Tesle zatiaľ nekoná. Líder v oblasti elektromobility a aktuálne aj najhodnotnejšia automobilka na svete našla pre tento materiál úplne odlišné využitie.

Jeden z majiteľov Model Y sa rozhodol napraviť si plastové kryty pod kapotou vozidla, pretože ich mal nesprávne uchytené. Po tom, ako jednotlivé časti po viac ako 10 hodinách demontoval, sa však nestíhal diviť, na čo sa práve pozerá.

Ako píše InterestingEngineering, kvapalinový chladiaci kondenzátor, ktorý je súčasťou prepracovanej chladiacej technológie, držala na svojom mieste zelená páska, respektíve remienok, ktorý však bol vypodložený dvomi drevenými lištami.

Majiteľ s nadhľadom poznamenal, že pri montáži jeho vozidla si niekto iba odbehol kúpiť tieto lišty do miestneho obchodu s nábytkom, pretože presne také sa u nich údajne dajú kúpiť. Odozva ďalších majiteľov Modelu Y však na seba nenechala dlho čakať a aj iní našli vol vozidlách podobne riešený úchyt chladiča.

Jedno z logických vysvetlení bizarného riešenia je, že drevo plní úlohu akéhosi „tlmiča“. Zmierňuje otrasy a tým pádom aj namáhanie samotného remeňa a rovnako ho chráni pred ostrými hranami chladiča.

Záhadou však je, prečo Tesla nepoužila u týchto majiteľov plastové krytky, ktoré boli na tento účel použité pri starších Modeloch Y. Zrejme sa drevo ukázalo ako lepšia alternatíva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú