Tohtoročné plány Apple sú napriek obrovskému množstvu rôznych špekulácií zatiaľ stále zahalené rúškom tajomstva. Expertom z 9to5Mac sa však podarilo získať uniknutý kód z pripravovanej verzie systému iOS 14, ktorý potvrdzuje množstvo noviniek od amerického giganta, píše Forbes.

iPhone 9, nový iPad Pro a rozšírená realita

Uniknutý kód z iOS 14, ktorý sa podarilo získať redaktorom z portálu 9to5Mac, odhaľuje množstvo podrobností o tom, čo môžeme od spoločnosti Apple v najbližšom období očakávať. Medzi novinkami nechýbajú informácie o iPhone 9 (známy aj ako iPhone SE 2), novej verzii iPadu Pro či dokonca obrovskej zmene v rozhraní systému na iPhonoch.

Zobraziť celú galériu (2)
Aj takto by mohol vyzerať nový iPhone 9 / Zdroj: OnLeaks/iGeeksBlog

Čo sa pripravovaného nástupcu iPhone SE týka, odkazy uložené v kóde systému iOS 14 potvrdzujú niekoľko známych špekulácií, ako napríklad prítomnosť fyzického tlačidla a TouchID, procesor Apple A13 Bionic a fotoaparát, ktoré by mal iPhone 9 zdediť po obľúbenom iPhone 11, či špičková výdrž batérie.

Nový iPhone 9 mal byť pôvodne predstavený už v polovici tohto mesiaca, avšak podľa najnovších informácií sa táto udalosť kvôli aktuálnym opatreniam súvisiacich so šírením koronavírusu pravdepodobne neuskutoční.

Okrem nástupcu legendárneho iPhone SE sa však môžeme podľa uniknutých informácií tešiť aj na novú verziu špičkového modelu iPad Pro, ktorý má podobne ako modely iPhone 11 Pro disponovať trojitým fotoaparátom vrátane nového 3D Time-of-Flight senzora, ktorý by mal priniesť výrazné vylepšenia najmä pre aplikácie využívajúce rozšírenú realitu.

To podporuje aj ďalšie zistenie portálu, ktorým je prítomnosť novej aplikácie pre rozšírenú realitu priamo od Apple.

Zmeny sa dotknú aj rozhrania systému

Obrovskou novinkou je však potvrdenie zmien v samotnom rozhraní systému iOS 14, ktoré sa dotknú spôsobu, akým používatelia svoj iPhone používajú.

Apple totiž v novom iOS 14 predstavuje možnosť zobrazenia zoznamu, ktorá umožňuje používateľom zobraziť všetky svoje nainštalované aplikácie naraz. Dostupné je tiež zoradiť aplikácie podľa frekvencie používania, aktuálnych notifikácií či iných kritérií, a systém bude dokonca podľa času a aktuálnej polohy predpovedať, ktoré aplikácie práve potrebuješ.

Prečítaj si tiež
Apple mení svoje striktné pravidlá. Povolí aplikáciám zasielať reklamné upozornenia

Okrem toho má iOS 14 priniesť celosystémovú podporu pre kurzor myši a nové gestá pri multitaskingu. Kombináciou všetkých týchto noviniek tak americký gigant radikálne zmení spôsob, akým majitelia iPhone svoje zariadenia používajú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom