Dostupnejší iPhone SE roky čaká na svojho nástupcu, no Apple ho doteraz nepriniesol. Druhá generácia tohto modelu je pre mnohých ako „jednorožec“, pretože každý o ňom mnohokrát hovoril, no nikto ho doteraz skutočne nevidel. Čoskoro sa však môže situácia zmeniť. Na verejnosť sa dostali ďalšie rendery, ale aj pravdepodobný termín predstavenia. iPhone SE 2 by mal priniesť známy dizajn iPhonu 8 a podľa nových informácií príde na svet už v polovici nasledujúceho mesiaca, informuje GSMArena.

Prvý model iPhonu SE vyšiel ešte v roku 2016, kedy si získal mnohých priaznivcov malých smartfónov a s dizajnom podobným iPhonu 5/ 5S si ho fanúšikovia Apple obľúbili.

Prešli však 4 roky a nová generácia nikde. Rok čo rok sa hovorilo o možnom nástupcovi tohto kompaktného modelu, do éteru sa dostávali rôzne špekulácie, no nič z toho predtým nevyšlo. Tentokrát to aj podľa našich informácií vyzerá tak, že Apple skutočne niečo chystá.

iPhone 8 iPhone SE 2 príde už v polovici marca

O podobe iPhonu SE 2 sa viedli dlhé debaty, no nakoniec sa viaceré rendery podľa dostupných informácií zhodujú s tým, že príde s dizajnom iPhonu 8, ktorý dnes už popravde pôsobí archaicky. Obrovský horný a spodný rámik ešte s fyzickým domovským tlačidlom s TouchID a zadná sklenená stena s jediným objektívom budú s veľkou pravdepodobnosťou základnými dizajnovými vlastnosťami nového lacného iPhonu. Hoci bude na povrchu pôsobiť zastaralo, vnútri má skrývať výkonný procesor Apple A13 Bionic a 3 GB RAM.

Nenechaj si ujsť
Pripravované iOS chce premeniť iPhony a Apple Watch na inteligentný kľúč od auta

Vnútorná pamäť by mohla prísť v 64 GB/ 128 GB konfigurácii. Dostupných by malo byť hneď niekoľko farebných prevedení modelu, pričom nemá chýbať známa verzia Space Gray, Silver, Red a ďalšie.

Takýto iPhone SE 2 by mal potom podľa odhadov analytika stáť zhruba 399 dolárov, čo môže byť obdobná cena aj v eurách. Detailnú podobu tejto očakávanej novinky zverejnil na renderoch exkluzívne portál iGeeksBlog.

OnLeaks/iGeeksBlog

Zadnú časť konštrukcie má pokrývať matné sklo. V ostatných smeroch sa jedná takmer o identický iPhone 8, ktorý iPhonu SE 2 prepožičia aj 4,7″ displej. Jediný objektív fotoaparátu by mal ale vytvárať lepšie fotografie s pomocou umelej inteligencie Applu. Toľko k vlastnostiam. Presný dátum premiéry zatiaľ nie je známy, no z viacerých zdrojov sa hovorí o termíne v polovici marca, čo potvrdzuje aj známy leakster Evan Blass vo svojom príspevku na Twitteri.

Zamestnanci jednej spoločnosti majú v tom čase zakázané dovolenky

Podľa informácií FonTech.sk od zdroja v českej spoločnosti, ktorá spolupracuje s Apple a distribuuje iPhony do okolitých krajín, majú zamestnanci obmedzené dovolenky práve od polovice marca do približne polovice apríla, kedy by mal byť po predstavení lacného iPhonu SE 2 najväčší nával.

Bude však táto novinka dostatočným nástupcom prvej generácie a predčí aj dostupnejší iPhone XR? Iste, pre milovníkov kompaktných smartfónov môže ísť o skvelú voľbu, no používatelia, ktorí si potrpia na dizajn a fotoaparát, si na svoje zrejme neprídu. Všetky oficiálne informácie o tomto modeli sa ale dozvieme už o niekoľko týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom