banner-mate-8
Huawei potvrdil predstavenie novej série smartfónov, ktoré prebehne 6. apríla a menovite pôjde o rodinu zariadení s označením Huawei P9. Hovorí sa o minimálne štyroch modeloch tejto série, kde by mal byť okrem štandardnej a Lite edície, predstavený aj P9 Max a P9 Plus, patriace do najvyššej výkonnostnej kategórie. Práve o týchto dvoch top modeloch sme sa dozvedeli ďalšie informácie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Posledné správy ohľadne Huawei P9 Max a P9 Plus, potvrdili špecifikácie, ktoré sa len včera objavili v teste AnTuTu. Najväčším rozdielom medzi týmito dvoma modelmi teda bude veľkosť displeja. V prípade Huawei P9 Plus by malo ísť o 5.2-palcový, FullHD displej, no najväčší zobrazovací panel z tejto línie smartfónov dostane P9 Max, ktorého displej ponúkne ohromnú veľkosť, až 6.8-palca. Spolu s uhlopriečkou sa zvýši aj rozlíšenie, ktoré bude mať hodnotu 2K. To však nie je všetko, keďže obrazovka tohto modelu bude doplnená o funkciu Force Touch, ktorá umožní rozoznať akým tlakom užívateľ na displej pôsobí. To by nebolo až tak veľkým prekvapením, pretože Huawei už túto technológiou použil vo viacerých svojich zariadeniach. Huawei P9 Max má na zadnej strane prísť aj s dvojicou fotoaparátov, ktoré budú využívať šošovky od spoločnosti Leica.

HUAWEI P8 Max môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>huawei-p9-nove-foto

Údajný Huawei P9

Avšak, v prípade cien už nejde o tak radostné správy, keďže tie sú vyššie. Top model série, P9 Max, sa má začať predávať na hodnote 559 € (633 $), zatiaľ čo menší P9 Plus bude v ponuke za približne 504 € (570 $). Cena štandardnej verzie P9 dosahuje úroveň 421 € (477 $) a najlacnejší zo série, model P9 Lite príde za 258 € (292 $).

Huawei P9 kirin 955 antutu

Včerajší výsledok AnTuTu testu odkryl hardvérovú výbavu pre modely P9 Max a P9 Plus. Vôbec po prvýkrát by sme mali vidieť v akcii procesor Kirin 955 doplnený o 4 GB RAM a 64 GB úložisko. Zadná duálna kamera je v rozlíšení 13 MPx a sekundovať jej bude predný fotoaparát s 8 MPx rozlíšením. Zariadenie v teste bežalo na Androide 6.0 Marshmallow. Do predstavenia Huawei P9 nám zostáva už len týždeň.

Huawei P9 kirin 955 antutu 2

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP