banner-pro-5
O odľahčenej verzii najvýkonnejšieho smartfónu na svete za rok 2015 sme už veľmi dlho nič nepočuli. Meizu Pro 5 môžeme s kľudným svedomím zaradiť medzi najlepšie smartfóny roku 2015 a na to, že Meizu je v oblasti smartfónov pomerne nováčik, tak sa jedná o perfektne odvedenú prácu. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Sami sa o tom môžete presvedčiť aj v našej recenzii, po ktorej v nás smartfón zanechal neskutočný dojem. Nakoľko sa smartfón svojim 5,7-palcovým displejom neradí medzi kompaktné smartfóny, určite by potešila aj menšia verzia tohoto podareného smartfónu. Menšia verzia Meizu Pro 5 Mini sa dostávala do pozornosti už koncom minulého roka. Odvtedy sme však počuli len o pripravovanej verzii Pro 5 s operačným systémom Ubuntu a novej vlajkovej lodi Meizu MX6. Dnešným dňom sa situácia mení a konečne sme sa dočkali ďalšieho úniku v podobe fotografie, na ktorej sa nachádza nielen Meizu Pro 5, ale aj menší Pro 5 Mini. To nám dáva možnosť porovnať si rozmery smartfónov a je jasné, že Pro 5 Mini je výrazne menší. Naskytá sa teda výborná príležitosť pre tých, ktorý chcú kompaktný smartfón, ale pritom veľmi dobre konštrukčne a hardvérovo spracovaný. Kovovú konštrukciu potvrdzuje aj uniknutý snímok a rozdiel si môžeme všimnúť pod hlavným fotoaparátom, kde sa nenachádza laser pre zaostrovanie, ale duálny LED blesk.

meizu-pro-5-mini-leak

Informácií je napriek tomu stále dosť málo a na ďalšie si ešte budeme musieť počkať. Predpokladáme však, že tomu tak dlho nebude. Zdroje ešte hovoria o procesore MediaTek Helio X20, no boli by sme radšej, keby Meizu s MediaTek procesormi ostalo pri rade „MX“ a nižších, kým pri rade „Pro“ by sa používali procesory Exynos od Samsungu alebo procesory od amerického Qualcommu. Meizu Pro 5 Mini by mal prísť na trh niekedy v apríli s cenou okolo 345 €.

Zdroj: Gizchina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP