Ubuntu verzia Meizu Pro 5 na uniknutých záberoch

Teraz čítate
Ubuntu verzia Meizu Pro 5 na uniknutých záberoch

banner-mx5
Fanúšikovia operačného systému Ubuntu na mobilných zariadeniach majú v súčasnosti veľmi obmedzený výber, keďže tento OS si len ťažko nachádza cestu do kvalitných zariadení s výkonným hardvérom. To by sa však mohlo v blízkej budúcnosti zmeniť, keďže unikli fotografie Meizu Pro 5 práve s operačným systémom Ubuntu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Meizu dlhodobo spolupracuje so spoločnosťou Canonical, ktorá prináša Ubuntu na mobilné zariadenia. Ich spoluprácu sme mohli vidieť aj pri Meizu MX4, ktorý prišiel aj vo verzii so spomínaným open-source OS.

Meizu MX4 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


6cb26641gw1f0jslj237aj20ci0m8jry

Bude sa však spolupráca opakovať aj pri vlajkovej lodi pre rok 2016? Uniknuté zábery Meizu Pro 5 s Ubuntu dávajú tušiť, že sa tak skutočne stane. Model by mal byť vybavený procesorom Exynos od Samsungu, veľkým displejom či snímačom odtlačkov prstov. Napriek tomu, že Canonical už má skúsenosti s portovaním Ubuntu na procesory Exynos (model Meizu MX3), dátum príchodu verzie pre Meizu Pro 5 môžeme len odhadovať.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
  • tryanotherone

    Ako je to s aplikaciami? Idu na to klasicke apk ? Alebo sa to nejak da portovat?

    • Pavol Lupták

      Ubuntu verzia na Meizu MX4 ponúka vlastný obchod s aplikáciami a neumožňuje spustiť Android aplikácie , rovnako to zrejme bude aj pri novej verzii Ubuntu na Meizu Pro 5