Infračervený senzor sme v mobilných telefónoch mohli vidieť už v minulosti, keď najskôr slúžil na prenos dát a neskôr vo vyspelejších smartfónoch sme s ním mohli ovládať napríklad televíziu. Honor Play 4 však prichádza s revolučnou novinkou. Pomocou infračerveného senzoru bude totiž schopný merať teplotu. Na novinku upozornil portál Android Authority.

Keď pred niekoľkými desaťročiami prišli do módy mobilné telefóny, mysleli sme si, že telefonovanie a SMSky budú ich jedinými funkciami. Vývoj smartfónov už niekoľko rokov dokazuje, že v tomto odvetví sa medze vývoju rozhodne nekladú.

Jednou z pomerne netradičných inovácií disponuje Honor Play 4, ktorý čoskoro dokáže nahradiť aj teplomer. Dokonca nielen teplomer na meranie teploty tela či meranie teploty neživých vecí, ale rovno všetky druhy teplomerov. Smartfóny nadchádzajúcej série Honor Play 4 budú schopné vďaka infračervenému senzoru odmerať teplotu ľudského či zvieracieho tela či iných neživých objektov.

Zobraziť celú galériu (1)
Youtube/MasterPC Plus/Screenshot

Ako dodáva Gizmochina, produktový manažér Honor Play, Wei Xiaolong, zdieľal krátke video, podľa ktorého nie je nutné telefón k ničomu priložiť fyzicky, stačí ho len k meranému objektu priblížiť na určitú vzdialenosť. To by mohlo byť veľkým pomocníkom a poslúžiť aj v aktuálnej dobe prebiehajúcej pandémie koronavírusu, kedy sa pri vstupe napríklad do práce vyžaduje odmerať teplotu každej osobe.

 

Zatiaľ však nie je jasné, či sa funkcia merania teploty objaví na všetkých smartfónoch série Play 4 alebo iba na vlajkovej lodi Play 4 Pro. Séria Honor Play 4 má byť oficiálne predstavený už dnes. Jeho špecifikácie však zatiaľ nie sú známe, no podľa Notebook Check by mal disponovať štyrmi zadnými fotoaparátmi a možnosťou 5G konektivity.

Nenechaj si ujsť
Huawei aj Honor zrejme donútia vzdať sa Kirin procesorov. V hre je niekoľko alternatív

Smartfóny série Honor Play 4 teda síce nebudú disponovať službami Google, nakoľko značka patrí pod Huawei a tá kvôli sankciám USA nemôže spolupracovať s Googlom, no bude obsahovať funkciu, ktorú doteraz nemal žiadny iný smartfón.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom