Xiaomi predstavuje posledné dni jeden zaujímavý produkt za druhým. Portál Android Authority upozornil na novú technológiu vyvíjanú čínskou spoločnosťou, ktorá posunie mobilné fotografovanie opäť  o úroveň vyššie.

Po predstavení TV boxu s podporou 8K s nekompromisnou cenovkou a miniatúrneho počítača veľkostne ako rubikova kocka, odhaľuje Xiaomi novú technológiu v oblasti mobilnej fotografie.

V hlavnej úlohe je nočná fotografia

Ide o výsuvnú teleskopickú kameru s veľkou clonou, ktorej hlavnou prednosťou bude schopnosť dosiahnuť lepšie výsledky tmavších scén pri stále relatívne obmedzenej veľkosti samotného objektívu alebo smartfónu ako takého. Technologicky a princípom fungovania ide o podobné technológie ako majú kompaktné fotoaparáty.

Podľa viceprezidenta Xiaomi, Zeng Xuezhonga, navýši nová gigantická clona maximálnu svetelnosť až o 300 %. Cieľom je tak dosahovať čo najdetailnejšie snímky aj počas najtmavšej noci. Sekundárnou a nemenej zaujímavou vlastnosťou objektívu je aj jeho schopnosť stabilizácie obrazu, ktorá si polepší až o 20 % v porovnaní s tradičnými objektívmi.

Musíme však podotknúť, že na prezentácii išlo len o hrubý prototyp a nevieme dokonca ani presné clonové číslo, ktorým nový objektív disponuje. Či sa podobné zariadenie niekedy dočká oficiálneho vydania, respektíve sa pozrie aj za hranice domovskej krajiny, známe nie je.

Podľa portálu Gizchina, Xiaomi momentálne disponuje viac ako 16 000 patentmi, z čoho 55 % má v Číne a 45 % v ostatných krajinách po celom svete. V blízkej budúcnosti môžeme rovnako očakávať bezodkladné zameranie sa na technológiu 5G, kedy v tejto oblasti má čínsky gigant až 3 200 patentov.

Xiaomi odprezentovalo prelomový teleskopický objektív na vývojárskej konferencií, ktorá potrvá do 7. novembra. Zeng Xuezhong smartfón, na ktorom prezentoval výsuvný objektív nepredstavil, a preto sme zvedaví, či sa jeho plnohodnotného odhalenia ešte do zajtra dočkáme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom