Čínske Xiaomi opäť prekvapuje ďalším zaujímavým produktom. Líniu počítačov totiž rozširuje o novinku s kompaktnými rozmermi, slušnou výbavou a ešte lepšou cenou. Nový Xiaomi Ningmei mini sa vojde aj do vrecka nohavíc a stojí menej ako 130 €, informuje Xiaomi Today.

Vo svete kompaktných a „mini“ počítačov sme sa doteraz mohli stretnúť s najrôznejšími modelmi, ktoré chceli zaujať svojimi malými rozmermi a výkonom. Práve vďaka kombinácii prenosnej konštrukcie a hardvéru s potrebným výkonom sa stali obľúbené u mnohých ľudí. Xiaomi však teraz predstavilo azda najdostupnejší a najmenší počítač na trhu.

Mini počítač od Xiaomi sa zmestí aj do vrecka

Nový model Ningmei mini sa pýši miniatúrnymi rozmermi len 62 x 62 x 42 mm a hmotnosťou 145 g, vďaka čomu sa vojde aj do vrecka nohavíc a používateľ si ho tak môže zobrať na cesty kamkoľvek so sebou. Nejde však o žiaden lacno vyzerajúci produkt. Konštrukcia je vyrobená z pevného kovu a skrýva v sebe aj slušný hardvér.

Srdcom celého mini počítača od Xiaomi je 4-jadrový procesor Intel J4125 s pracovnou frekvenciou 2,75 GHz, s ktorým spolupracuje aj integrovaná grafika Intel UHD600 a k dispozícii je aj SSD disk s rozhraním M.2 o kapacite 128 / 256 GB. Podľa verzie je potom dostupných 6 GB až 8 GB operačnej RAM pamäte. O chladenie hardvéru pri používaní sa pritom stará malý, no efektívny ventilátor.

Pripájanie periférií k počítaču zaisťuje hneď niekoľko portov, pričom tu nechýba HDMI port pre monitor, USB-C, 2x USB 3.0 či 3,5 mm jack a slot pre pamäťové microSD karty. Pri pripojení mini počítača k televízoru alebo monitoru je možné pozerať obsah až v 4K rozlíšení. Bezdrôtovú konektivitu tu poskytuje Bluetooth vo verzii 5.0 a pre prístup k internetu je dostupné Wi-Fi pripojenie. Otvor pre ethernetový kábel tu ale nenájdeme.

Cena ako za lacný smartfón

Malý, kompaktný a primerane výkonný. Aj takto by sa dal opísať tento nový mini počítač od Xiaomi. Výrobca si v crowdfundingu navyše nepýta vôbec vysokú cenu.

Xiaomi Ningmei mini sa predáva v základnej verzii so 6 GB RAM a 128 GB ROM za 125 € a lepšia verzia s 8 GB RAM a dvojnásobným úložiskom je dostupná za zhruba 160 €. Nateraz sa však zdá, že si ho budú môcť zaobstarať len domáci zákazníci v Číne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom