Ministerstvo obrany Spojených štátov amerických berie problematiku neidentifikovaných lietajúcich objektov (UFO) naozaj vážne. Ako totiž informuje portál Interesting Engineering, toto ministerstvo založilo úplne nový úrad, ktorého úlohou je monitorovanie vzácnych vzdušných fenoménov a snaha o ich vysvetlenie. Pre túto oblasť môže ísť o extrémne dôležitý krok.

Začnú ich monitorovať

Ministerstvo obrany USA vyhlásilo v rámci tlačovej správy založenie úplne nového úradu, ktorého úlohou bude sledovanie UFO či už vo vesmíre, vo vzduchu alebo vo vode. Po novom identifikujú odborníci tieto javy ako „neidentifikované vzdušné fenomény“ (UAP) a vláda ich doteraz, aspoň oficiálne, takto vážne nikdy nebrala.

Dôvodom je, že sa množstvo zákonodarcov obávalo o bezpečnosť vzdušného priestoru USA práve kvôli množstvu pozorovaní UFO, z ktorých mnohé ostali skutočne absolútne bez vysvetlenia. Okrem radových občanov ich navyše, v mnohých prípadoch, videli aj pomerne dôveryhodní členovia armády a zaznamenali ich aj na senzoroch, ktoré klamať nemôžu.

Guardian News / Youtube Screenshot

Nový úrad dostal názov „Úrad pre riešenie anomálií vo všetkých doménach“ (AARO) a na jeho čele stojí Sean Kirkpatrick, bývalý vedúci vedec Vesmírneho a raketového informačného centra Úradu obrannej informačnej služby, píše Pentagon. Aj keď to znie tak trochu komicky, pre vládu sa jedná o reálny problém, za ktorým môže stáť nepriateľská superveľmoc.

Zatiaľ bez výsledku

Vláda USA sa zaujíma o UFO už dlhšiu dobu a s cieľom vysvetlenia tohto zvláštneho fenoménu odštartovala hneď niekoľko projektov. Majestátnou kulmináciou tohto snaženia mala byť rozsiahla správa, ktorá mala celú problematiku objasniť. K ničomu takému však nakoniec nedošlo a výsledná správa slúžila skôr ako zoznam bizarných prípadov, ktoré nedokázala rozumne vysvetliť.

Nový úrad sa má však zameriavať predovšetkým na podobné javy v blízkosti armádnych zariadení, výcvikových priestorov, vzdušných priestorov určených pre armádne účely a tiež iných oblastí, ktoré sú dôležité pre národnú bezpečnosť. Popri tom sa má úrad snažiť hľadať a následne aj identifikovať potenciálne zaujímavé objekty. Môže sa jednať o objekty vzdušné, vesmírne, podvodné a tiež trans-médiové, ktoré sú schopné plynulo sa presúvať medzi spomínanými priestormi.

Jeremy Corbell / Youtube Screenshot

Faktom však naďalej ostáva, že Spojené štáty založili v minulosti už niekoľko podobných skupín a úradov, ktorých úlohou bolo objasnenie problematiky UFO či monitorovanie týchto javov. Oficiálne ale žiadny z nich nepriniesol reálne výsledky a je nepravdepodobné, že sa čosi tentoraz zmení. Ak existuje rozumné vysvetlenie, podelia sa oň. Ak sa jedná o technológie nepriateľa, pravdepodobne ostanú tajomstvom, kým nebude vyvinutá vhodná reakcia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP