V týchto dňoch sa konala v poradí už desiata konferencia Ubisoft Forward. Herný gigant predstavil niekoľko nových atraktívnych titulov a zároveň ohlásil oficiálnu e-sportovú ligu.  Okrem uvedenia nových hier sme boli svedkami ohlásenia svetového pohára v hraní Rainbow Six Siege, ktorý dnes aktívne hrá viac ako 60 miliónov hráčov.

Prince of Persia Remake

Autori pristupovali k hre s veľkým rešpektom k originálu. Zachovali tak pôvodnú atmosféru, postavy a dizajn, no hru vylepšili prakticky po každej stránke.

V prerábke sa tak dočkáme nového vizuálu a súbojového systému. Rovnako bude vylepšená kamera, ktorá prispeje k ešte intenzívnejšiemu zážitku z hry. Všetky pohyby postáv boli tentokrát nasnímané pomocou technológie motion capture.

Úžasný príbeh z prostredia orientu prinesie Ubisoft už v januári 2021 na PC a na aktuálnu generáciu herných konzol, teda na PlayStation 4 a Xbox One.

World Cup 6

Francois-Xavier Déniele, riaditeľ športového oddelenia Ubisoftu, oznámil, že aktuálne je na svete viac ako 60 miliónov hráčov Rainbow Six Siege. Vzhľadom na to, že je to jeden z najkrajších e-sportových titulov, podľa Déniela je ten správny moment posunúť súťaž na ďalšiu úroveň.

Cieľom je dostať titul Rainbow Six Siege do ekosystému e-sportu. Zjavne sa im to darí, keďže už majú potvrdenú základňu a nastavený model súťaženia. Hráči z viac než 45 krajín sa tak môžu zúčastniť kvalifikácie, pričom do finále postúpi celkovo 20 tímov. Zároveň bol predstavený nový ambasádor pre prvý svetový pohár v hraní Rainbow Six Siege, ktorým nie je nikto iný, ako basketbalista Tony Parker.

Veľkým prekvapením je však oznámenie, že v Rainbow Six Siege sa objaví Sam Fisher, hrdina série Splinter Cell. V krátkej animovanej ukážke predviedol Sam svoje bojové schopnosti. V závere tejto animácie bolo odhalené, že za Sama si môžeš zahrať v prídavku s názvom Operation Shadow Legacy, ktorý by už mal byť k dispozícii.

Na prichádzajúcu generáciu herných zariadení sa samozrejme nezabudlo a titul Raibow Six Siege bude na PlayStation 5 a Xbox Series X dostupný do konca roka 2020. Podľa vyjadrení zo strany Ubisoftu by hra mala fungovať v 120 snímkach za sekundu a v plnom 4K rozlíšení.

Scott Pilgrim vs. The World: The Game

Pri príležitosti 10. výročia uvedenia snímku s názvom Scott Pilgrim proti celému svetu, bola na konferencii predstavená herná adaptácia. Pôjde o retro akčnú hru s pixel artovým grafickým spracovaním a môžu ju hrať naraz až 4 hráči. Titul by sa mal objaviť v predaji koncom roka 2020.

Watch Dogs: Legion

Tvorcovia Watch Dogs: Legions sa v prezentácii tentokrát zamerali na hudobnú stránku hry, ktorá je pre výsledný zážitok rovnako veľmi dôležitá. Dokazuje to aj známy rapper Stormzy. Okrem toho, že sa v hre objaví pár jeho skladieb, sám hudobník poslúžil ako model pri používaní technológie motion capture.

V hernej ukážke boli predstavené rôzne typy postáv, ktoré vidno v uliciach Londýna. Postavy by mali byť unikátne a mali by reagovať na tvoje konanie. Zároveň boli predstavené aj unikátne charaktery, za ktoré vieš hrať. Tieto majú špeciálne vlastnosti, ako je využitie húfu včiel v hráčov prospech.

Fanúšikov série Watch Dogs určite poteší aj ohlásenie starého známeho Aidena Pearcea, hlavného protagonistu prvého dielu. Pôjde o plne hrateľný charakter, ktorému síce pribudlo pár vrások a celkom slušná brada, ale charizma mu ostala nezmenená. Postava bude dostupná pre majiteľov season pass.

Riders Republic

Ide o pripravovaný titul so zameraním na hru viacerých hráčov. Hlavnou náplňou bude zvíťaziť nad ostatnými v jednom z niekoľkých adrenalínových športov. V ukážke bol predstavený zjazd zo strmého kopca na bicykloch, lyžiach alebo snowboardoch. K dispozícii bude aj voľný štýl, kde budeš môcť predviesť hromadu trikov.

Neostaneš však len na zemi, svoje schopnosti totiž budeš môcť otestovať vo vzduchu pri paraglidingu alebo skydivingu. Hra vychádza 25. februára 2021 na PlayStation 4, Xbox One a Stadia. Samozrejme sa počíta aj s novými konzolami.

Immortal Phoenyx Rising

Obrovský otvorený herný svet a štýlové grafické spracovanie. Takto by sa dala v skratke charakterizovať akčná adventúra z dielne Quebeckej pobočky Ubisoft. Inšpiráciu autori čerpali z gréckej mytológie a hráč na seba prevezme rolu bojovníka Phoenyxa, ktorý je podľa legendy vyvoleným, ktorý zachráni grécke božstvá pred prichádzajúcim zlom.

Pri preskúmavaní obrovského sveta narazíš na množstvo nepriateľov, ktorým sa budeš musieť postaviť. K tomu slúžia tri legendárne zbrane, ktoré máš neustále pri sebe. Tieto zbrane prepožičiavajú božské schopnosti, ktoré využiješ v boji proti nepriateľom.

Čo však hru odlišuje od série Assassin’s Creed je spôsob presunu po hernej mape. Phoenyx totiž dokáže vďaka Icarusovým krídlam lietať. Túto schopnosť využiješ ako pri plnení rôznych úloh, ktorých je podľa vyjadrení vývojárov neúrekom, tak aj pri vzdušných potýčkach.

V závere ukážky boli prezentované možnosti boja v súboji s jedným z bossov. Na porazenie mechanického obra bolo potrebné použiť rôzne schopnosti, ktorými ho zásobujú priamo bohovia z Olympu. Vydanie hry je naplánované na 3. decembra 2020 na konzoly PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Stadia.

Just Dance 2021

Pokračovania populárnej tanečnej hry s názvom Just Dance 2021 sa dočkáme 12. novembra 2020. Hlavným rozdielom oproti starším súrodencom je ako inak, nový zoznam skladieb.

Far Cry VR Dive Into Insanity

Do sveta Far Cry sa pozrieme pomocou virtuálnej reality v roku 2021. Podľa tvorcov pripravovanej hry tak na vlastnej koži prežijeme príbeh, ktorý bude vďaka virtuálnej realite intenzívnejší ako kedykoľvek predtým. Vyzerá to tak, že Vaas a jeho definícia šialenstva sa vracia v tej najlepšej forme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom