Výrobcovia smartfónov neustále experimentujú v novými technológiami a dizajnom. Za tie dlhé roky sme v tomto segmente videli hneď niekoľko zvláštnych modelov a práve jeden taký si chystá aj spolutvorca systému Android, Andy Rubin. Nový smartfón z Projektu GEM odhalil svoje netradičné tvary úzkej a poriadne vysokej konštrukcie, vďaka čomu môže pripomínať napríklad ovládač od televízora. Téme sa venoval aj portál The Verge.

Andy Rubin opustil Google už pred pár rokmi a vydal sa vlastnou cestou, na ktorej sme od neho pred časom videli predstavenie smartfónu s názvom Essential Phone. Tento jednoduchý model však bol len osamelým kúskom, ktorý sa postupom času akoby stratil v radoch nových vlajkových lodí, a to aj napriek tomu, že ponúkal skutočne prémiové možnosti. Jeho tvorca teraz pracuje na ďalšom projekte, ktorý má ohúriť alebo skôr prekvapiť nevídanými atribútmi.

Nezvyčajný ovládač smartfón s podlhovastou konštrukciou

V kategórii smartfónov, kde sú nové modely stále väčšie, no mnohokrát sa dizajnom podobajú, odhaľuje zariadenie z Project GEM svoju podobu a nezvyčajné proporcie. Vysokému a úzkemu displeju sa prispôsobilo aj používateľské prostredie s aplikáciami umiestnenými v akýchsi kartách. Zadnú stenu obýva vystupujúci fotoaparát s jediným objektívom a pod ním sa nachádza snímač odtlačkov prstov. Zrak púta aj povrchová úprava, ktorá dokáže meniť farbu podľa svetla.

Nenechaj si ujsť
Huawei sa prepadá. Apple ho môže predbehnúť a znovu sa stať druhým najväčším výrobcom smartfónov sveta

Podľa najnovšieho tweetu už spoločnosť testuje toto nové zariadenie aj mimo vývojového laboratória a čoskoro sa tak môžeme o ňom dozvedieť viac informácií. Zatiaľ neboli odhalené kľúčové špecifikácie smartfónu a rovnako ani to, kedy s ním plánuje vyjsť Andy Rubin na trh. V každom prípade však budeme svedkami predstavenia skutočne nezvyčajného modelu, ktorý môže ponúknuť aj netradičné možnosti. Ako však uspeje vo svete je zatiaľ otázne.

Jeho predchodca, Essential Phone, to nemal vôbec ľahké. Hovorí sa, že smartfón z Project GEM by mal disponovať procesorom strednej triedy, Snapdragonom 730. K tomu sa má pridať aj upravený digitálny asistent a samozrejmosťou by už mal byť upravený Android vo svojej poslednej 10. verzii, informuje Engadget.

Zmení tento model budúcnosť smartfónov? S veľkou pravdepodobnosťou nie. Dokazuje však, že aj tento priemysel môže byť stále plný nových nápadov, aj keď sa mnohé z nich nemusia v praxi stretnúť s príliš pozitívnou odozvou. Ako hodnotíš tento ďalší pokus Andyho Rubina ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom