Už túto jeseň Netflix plánuje predstaviť svoju odpoveď na úspech značky Harry Potter a do ponuky uvedie vlastný film plný mágie a fantastických bytostí. Novinka The School for Good and Evil sa len pred niekoľkými dňami predstavila v krátkom, no zato mimoriadne sľubnom videu, a zdá sa, že sa je na čo tešiť. V prípade úspechu nás na Netflixe možno čaká nová filmová séria.

Podobne ako filmový Harry Potter, aj celovečerný film School for Good and Evil od Netflixu je inšpirovaný knižnou predlohou. Postaral sa o ňu americký spisovateľ a filmár Soman Chainani, ktorý prvý diel série Škola dobra a zla vydal ešte v roku 2013. Krátko po vydaní sa z knihy stal bestseller a neskôr nasledovali ďalšie pokračovania, pričom séria sa nakoniec dočkala šiestich kních.

Úspechu novej fantasy značky si všimli aj filmové štúdiá, ktoré mali stále v živej pamäti poslednú časť Harryho Pottera a jej gigantické tržby presahujúce miliardu dolárov.

O filmové práva sa na Školu dobra a zla sa preto okamžite strhla bitka, nakoniec ju za 7-miestnu čiastku odkúpilo štúdio Universal. Film pod jeho hlavičkou kvôli problémom s produkciou nevznikol, práva nakoniec za nešpecifikovanú sumu odkúpil Netflix, ktorý by s novou značkou rád odštartoval novú filmovú sériu.

Magický svet s vlastnými pravidlami

Podobne ako Harry Potter, aj Škola dobra a zla je zasadená na magickú univerzitu, v ktorej nechýbajú fantastické bytosti, učebné predmety zamerané na ovládnutie mágie i množstvo nadaných študentov. Príbeh začína v malom mestečku Gavaldon, odkiaľ každé štyri roky záhadne zmizne dvojica detí.

Sú unesené do rozprávky, kde sa z nich podľa predurčenia stanú kladné alebo záporné rozprávkové postavy. Kým väčšina miestnych detí sa podobného dobrodružstva desí, mladá Sophie je odhodlaná stať sa princeznou a robí všetko pre to, aby sa do magickej ríše dostala. Nakoniec sa jej to podarí a spoločne so svojou najlepšou priateľkou Agathou sa ocitajú v Škole dobra a zla.

Dobrodružstvo však naberá nečakaný spád a dve hlavné hrdinky sa ocitajú presne v opačných školách, ako si mysleli. Sophie je zaradená do školy zla, Agatha, ktorá princeznami a kladnými rozprávkovými bytosťami opovrhuje, sa naopak ocitá v škole dobra.

Obe hlavné hrdinky teda čaká skúška odhodlania i priateľstva, predovšetkým, keď pod krídlami nových mentoriek a priateľov zásadne menia vnímanie rozprávkového sveta.

S hviezdnym obsadením

Netflix má od svojej fantasy novinky veľké očakávania, čo dokazuje aj atraktívne herecké obsadenie. Ústredné úlohy Sophie a Agathy síce zastanú pomerne neznáme herečky Sophia Anne Caruso a Sofia Wylie, zvyšnú časť hereckého ansámblu však tvoria ostrieľaní veteráni.

TMDB

Najväčšiu pozornosť budí herečka Charlize Theron, ktorá v pripravovanom filme stvárni postavu Lady Lesso, mentorku v škole zla. Ide o intrigánku s chladným a necitlivým vzhľadom, ktorá však v knižnej predlohe dokáže byť aj veľmi láskavá a skrýva za sebou ťažkú minulosť.

Čítal si už? 
Slováci o nich netušia. Toto je 12 skvelých tipov, ktorými si vylepšíš Disney+

Mentorku v škole dobra, profesorku Doveyovú, stvárni Kerry Washington, známa z filmu Divoký Django. Za zmienku rovnako stojí aj prítomnosť Michelle Yeoh, ktorá vo filme stvárni jednu z profesoriek mágie. Diváci ju čoskoro spoznajú aj vďaka hlavnej úlohe v očakávanom spin-offe Zaklínača, ktorý Netflix predstaví ešte tento rok.

Poslednou silnou hereckou posilou je oscarový herec Ben Kingsley (Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch), jeho úloha vo filme však zatiaľ nebola špecifikovaná.

O réžiu nového filmu sa stará režisér a spisovateľ Paul Feig, ktorý o sebe dal v minulosti vedieť hviezdne obsadenou špionážnou komédiou Špión, no tiež nie príliš vydarenou ženskou verziou Krotitelia duchov. Možnosť film odkormidlovať Feig označil za splnený sen, keďže je veľkým fanúšikom knižnej predlohy.

The School for Good and Evil na Netflixe štartuje na jeseň tohto roka a pre streamovacieho giganta pôjde o jednu z kľúčových udalostí sezóny. Vzhľadom na masívnu popularitu kníh, atraktívny námet i hviezdne herecké obsadenie, je ťažké predstaviť si, že by filmová novinka mala byť v sledovanosti prepadákom.

Netflix chce do svojho obsahu filmové univerzá svojich veľkých značiek integrovať čoraz častejšie. Sériu filmov chce postaviť okolo akčného hitu Extraction, vytvorenie zombie sveta po úspechu Army of the Dead má na starosť Zack Snyder.

Streamovací obor rovnako pracuje na akčno-špionážnej sérii Gray Man, ktorej prvý film v rámci služby štartuje už čoskoro. O magickom svete a škole dobra a zla preto budeme v budúcnosti ešte určite počuť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP