Najdrahší film v histórii Netflixu konečne dostal prvý trailer a je sa na čo pozerať. Streamovací gigant v prípade Gray Man nešetril a okrem známych hercov a pôsobivých efektov tentokrát investoval aj do poriadneho režisérskeho mena, respektíve mien.

Za akčno-špionážnou novinkou Netflixu totiž stoja bratia Russovci, ktorí sa okrem iných postarali o filmové megahity ako Kapitán Amerika: Občianska vojna, alebo druhý najzárobkovejší film všetkých čias, Avengers: Endgame.

Zaujme však aj ústredná herecká dvojica, ktorou je Ryan Goslin a Chris Evans, divácky známy práve ako Kapitán Amerika. Jadrom príbehu je špičkový agent a bývalý dôstojník CIA Court Gentry (Gosling), ktorý odhalil citlivé tajomstvá svojej tajnej špionážnej agentúry.

Stáva sa tak následne terčom medzinárodných vrahov po tom, čo jeho bývalý spolupracovník v CIA Lloyd Hansen (Evans) vypísal odmenu na Gentryho hlavu. Začína sa lov na škodnú, kedy na jednej strane stojí osamelý agent, a na druhej špionážna mašinéria so zdanlivo neobmedzenými zdrojmi.

Nový James Bond?

Tvorcovia už od začiatku vyhlasujú, že chcú vytvoriť novú špionážnu sériu, ktorá má byť konkurenciou Jamesa Bonda či úspešnej série Bourne. Pomôcť tomu majú okrem silného hereckého obsadenia a nabitého, až 200-miliónového, rozpočtu aj pomerne široké možnosti príbehových zdrojov.

Prečítaj si aj
Drahší film ešte nenatočil. Na Netflix sa rúti najväčší blockbuster tohto roka, toto o ňom vieme

V prípade úspechu Gray Mana sa očakáva, že bude nasledovať adaptácia ďalších 10 kníh od autora Marka Greaneyho. Netflix však svojmu projektu očividne verí – ešte pred premiérou Gray Man totiž potvrdil pokračovanie aj filmový spin-off.

Súdiac podľa traileru má však Gray Man všetky predpoklady zaujať masy a takmer s istotou Gray Man v júli odštartuje novú filmovú značku Netflixu. Zaujímavosťou je, že nakrúcanie akčného blockbusteru trvalo iba štyri mesiace, pričom veľká časť filmu bola natočená v Prahe.

Film však divákov zavedie aj do luxusného zámku Chantilly neďaleko Paríža.

Okrem spomenutých hlavných protagonistov Chrisa Evansa a Ryana Goslinga sa vo filme objaví vychádzajúca hviezda Ana de Armas (Knives out, No Time to Die) či herec Regé-Jean Page, známy z účinkovania v populárnom seriáli Bridgerton z produkcie Netflixu.

Gray Man na Netflixe štartuje v piatok 22. júla, k dispozícii bude s českým dabingom aj titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP