Army of the Dead je návrat Zacka Snydera k jeho zombie koreňom. Aj keď sa o filme vydanom minulý týždeň napísalo veľa pozitívneho, no zároveň aj nemálo negatívneho, stávka Netflixu na istotu sa vyplatila.

Film, ktorý sme v našej recenzii ohodnotili ako ľahký nadpriemer, totiž počas prvého týždňa videlo 72 miliónov domácností. O čísle informuje portál Deadline, ktorý zombie titul zároveň zaradil medzi desiatku najúspešnejších filmov z produkcie streamovacej služby.

Na čom si Army of the Dead vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si film na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Zaujímavosťou je, že Army of the Dead s Dave Bautistom v hlavnej úlohe je na tom za prvý týždeň od zverejnenia na službe rovnako úspešný, ako minuloročný hit The Midnight Sky. V ňom si hlavnú úlohu strihol George Clooney.

Top 10 najpozeranejších filmov Netflixu:

1. Extraction – 99 miliónov
2. Bird Box – 89 miliónov
3. Spenser Confidential – 85 miliónov
4. 6 Underground – 83 miliónov
5. Murder Mystery – 83 miliónov
6. The Old Guard – 78 miliónov
7. Enola Holmes – 76 miliónov
8. Project Power – 75 miliónov
9. a 10.  The Midnight Sky a Army of the Dead (zatiaľ) – 72 miliónov

Netflix chce na značke inkasovať ako sa dá

Netflix filmu veril ešte pred jeho vydaním, keďže  si jednak všade mohol pozorovať propagačné materiály, no zároveň ešte pred vydaním unikli na povrch špekulácie o možnom rozšírení značky. Vyzerá to tak, že dohady o prequeli s Matthiasom Schweighöferom budú pravdivé.

Odhliadnúc od príbehových rozšírení Netflix pokračuje v trende uverejňovania „making of“ dokumentov. Podobne ako v prípade Money Heist, aj tu prakticky zároveň so samotným filmom pridal do knižnice titul Creating an Army of the Dead. Ten, ako už názov napovedá, nás prevedie zákulisím natáčania filmu.

Do tretice Netflix na YouTube zverejnil aj krátku epizódu s názvom Snyder School, v ktorej Zack Snyder vysvetľuje režisérske techniky a triky použité pri natáčaní filmu. Aj keď Snyder ani zďaleka nie je najzdarnejším režisérom Hollywoodu, 13-minútový bonus sa pre fanúšikov filmu rozhodne ráta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP