Robot Gundam je legendárna japonská postavička známa z mnohých seriálov, filmov či dokonca hier a inžinieri z továrne Yokohama sa rozhodli postaviť funkčnú, 18,2 metrovú verziu tejto legendy zo 70. rokov. Ako informoval portál InterestingEngineering, práce na jeho výstavbe pokračujú aj napriek nepriaznivej pandemickej situácii vo svete.

Domovom robota Gundam bude po jeho premiére, ktorá je aktuálne naplánovaná na 1. októbra 2020, prístav v Yokohame, kde bude robot umiestnený na jeden celý rok. Pôvodne mala táto obrovská stavba vyjsť na svetlo sveta už tento mesiac, pandémia koronavírusu však zdá sa celý proces budovania spomalila, no našťastie ho úplne nezastavila.

Aktuálny postup konštruovania obrovského robota si môžeš pozrieť aj na priloženom videu, pričom Gundam už dokáže hýbať nohami a otáčať svojim telom. Hlava zatiaľ chýba. Po úplnom dokončení sa dokáže robot pohybovať úplne sám bez akejkoľvek pomoci inej podpornej techniky. Ako podotkol portál PopularMechanics, jeho finálna hmotnosť sa bude pohybovať na úrovni 25 ton.

Táto hmotnosť by pritom mohla byť pokojne ešte vyššia, no inžinieri sa zo všetkých síl snažili váhu zraziť čo najnižšie. Dôkladne preto vyberali čo najvhodnejšie materiály na stavbu a rovnako aj typy a veľkosti motorov, ktoré pohybujú jednotlivými súčasťami.

Youtube/Screenshot/Michael Overstreet

Robot v jeho skutočnej veľkosti bude mať totiž pohyblivé aj ruky, a to ako v lakti, tak v zápästí a samozrejme bude môcť hýbať aj svojimi prstami, píše TheMindUnleashed. To znamená, že na jednu ruku pripadne naozaj veľa motorov, pričom váhodov bude atakovať jedna ruka úroveň 600 kg. V tomto prípade sa však nebavíme o kompletne celej ruke, ale iba o časti od prstov po zápästie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom