Zdá sa, že prichádzajúce leto bude na sci-fi žáner mimoriadne bohaté. Okrem mega filmu The Tommorow War od Amazonu s Chrisom Prattom a ďalšieho sci-fi Infinite s Markom Wahlbergom sa môžeme tešiť aj na ďalší skvelo vyzerajúci projekt v hlavnej úlohe Hughom Jackmanom.

Na čom si film vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ho na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Austrálsky herec stvárni hlavnú postavu pripravovanom sci-fi s názvom Reminiscence, odohrávajúci sa v v zatopenom Miami zasadenom do blízkej budúcnosti, kde ľudská rasa prežíva pod zemským povrchom. Kvôli záplavám prepukla vo svete vojna a zdecimovaná populácia sa radšej uchyľuje k prežitej minulosti, než aby musela čeliť hrozivo vyzerajúcej budúcnosti.

Podľa portálu The Wrap sa v Jackman predstaví ako súkromný detektív, ktorý svojim klientom pomáha sprístupniť stratené spomienky a znovu ich prežiť spolu s pôvodnými emóciami. Povolanie si vyberie svoju daň v momente, keď za ním príde klient so záhadným prípadom zmiznutej ženy. Vyšetrovateľ postupne úplne prepadne minulosti a stane sa na nej závislým.

O film s neopozeranou zápletkou sa režisérsky postarala Lisa Joy, ktorá ako producentka stojí napríklad za úspešným seriálom Westworld od HBO. Trailer láka na zaujímavý koncept cestovania za spomienkami v ponurej atmosfére, ktorú dopĺňa občasná akcia a noirové prvky. Na prvý pohľad tak svojím konceptom pripomína veľkolepý film Inception od populárneho režiséra Christophera Nolana.

Autorka Lisa Joy sa na tlačovej konferencii k filmu vyjadrila, že je inšpirovaný smrťou jej starého otca. Práve vtedy ju napadlo, aké zaujímavé by bolo, keby sa mohla k momentom z minulosti vrátiť a cítiť sa presne tak, ako keď ich prežívala prvýkrát.

Okrem Jackmana sa vo filme predstavia aj Rebecca Ferguson (séria Mission Impossible), Thandie Newton (Westworld), Natalie Martinez (Patrola) alebo Daniel Wu (Tomb Rider). Premiéra filmu je plánovaná na 20. augusta.

Reminiscence bude mať súbežnú premiéru v kinách aj na streamovacej službe HBO Max. Táto služba by mala v druhej polovici roka doraziť aj na Slovensko, kde vystrieda aktuálne ponúkanú HBO Go. Všetky podstatné informácie s porovnaním dvoch streamovacích služieb sme zhrnuli v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom