Včera preletel internetom trailer na očakávaný remake legendárnej Mafie a nejeden Slovák zaplesal. Nové porovnávacie video Kristýny Sulkovej prirovnalo scény z pôvodnej hry k remaku a okrem grafiky sme si všimli hneď niekoľko drobných zmien.

Je jasné, že hra po takmer 18 rokoch svojej existencie už nebude tak okúzľujúca a pôsobiť tak svetoborne, ako v dobe svojho vzniku. Nové video okrem vynovenej grafiky ukazuje aj zmenený vizuál postáv, kde v modeloch hlavných charakterov budeš Sama, Paulieho a samotného Toma hľadať len márne.

Rozdiel nájdeme aj na úplnom úvode hry, v ktorom sa hlavný hrdina Tommy Angelo stretáva s detektívom Normanom. Zatiaľ čo v pôvodnej hre k stolu bistra prichádza Tommy a detektív ho tam čaká so zápisníkom, v prerábke je to práve naopak. Norman navyše vyzerá oveľa staršie ako vo verzii z roku 2002.

V ďalšom zábere je ukázaný jeden z hlavných konkurentov Salieriho rodiny, pán Morello. Ten v porovnaní s originálom pôsobí omnoho elegantnejším dojmom a autori vymenili aj jeho automobil. Radikálnou zmenou vizáže si prešla aj Tommyho milenka Sára, ktorú rovnako môžeme vidieť v novej ukážke.

Najvernejší svojmu vizuálu je tak samotný Don Salieri. Video sa ďalej zameriava na porovnávanie ikonických úsekov z príbehu, ktorým nový grafický kabát rozhodne pristane.

Prečítaj si tiež
Populárna časť z hernej série Hitman je zadarmo. Na uchmatnutie máš už len pár hodín

So všetkou úctou tak môžeme tvrdiť, že vymoženosti modernej technológie prinášajú do týchto momentov tak potrebnú atmosféru, ktorou nešetrila ani pôvodná hra.

Porovnávacie video nás rovnako uistilo v tom, že Hangar 13 pristupuje k predlohe s rešpektom aspoň v oblasti podávania príbehu, keďže hrateľnosť a Cenegou sľubovaný dabing zatiaľ neukázali. Aj keď modely postáv sa tým spred 18 rokov sotva podobajú oblečením, nový Salieri a jeho kumpáni na nás rozhodne nepôsobia urážlivo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom