GOG sa snaží dorovnať konkurencii a pridáva sa k rozdávačke hier zadarmo. Ešte niekoľko hodín máš šancu zaradiť do svojej digitálnej knižnice jeden z posledných dielov série Hitman, s podtitulom Absolution.

Obľúbený distribútor digitálnych kópii hier, GOG, nerozdáva hry zadarmo tak často ako jeho konkurencia. Občas však vypustí fanúšikom starší, no o to kvalitnejší titul, akým Hitman: Absolution z roku 2012 rozhodne je.

IO Interactive po kratšej odmlke prinieslo v roku 2012 nový regulárny diel zabehnutej série, ktorý však v porovnaní s predchodcami priniesol hneď niekoľko zásadný zmien. Tie sa týkali ako hrateľnosti, vďaka ktorej bol diel Absolution prístupnejší pre širšie masy, tak aj dávkovania príbehu.

Hitman: Absolution sa viac zameral na príbehové pozadie Agenta 47 a na jeho vzťah s organizáciou, pre ktorú pracoval. Rovnako sa odkryl jeho vzťah s Dianou, ktorú mnohí fanúšikovia starších dielov poznali vyslovene len vďaka ikonickému hlasu.

Hra rozhodne nepatrí medzi najzdarnejšie klenoty série, no ako víkendová oddychovka s pár premyslenými nápadmi postačí. Znovuhrateľnosť inak krátkej hernej doby zabezpečuje systém hodnotenia jednotlivých levelov, ktoré svojim dizajnom dokážu neraz prekvapiť.

Prečítaj si tiež
Hrali sme najbláznivejší klon GTA. Vynovená verzia je po 9 rokoch klenotom žánru

Hra s Agentom 47 je zadarmo k zaobstaraniu do pondelka 15:00. Po aktivovaní ti samozrejme hra v knižnici GOG-u ostane navždy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom