Minule sme sa spolu pozreli na Chrome Flagy, ktoré vytiahnu z obľúbeného prehliadača podstatne viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Podstatne jednoduchšou a používateľsky prívetivejšou alternatívou umocňujúcou zážitok z prehliadania internetu cez Google Chrome sú práve ním preslávené rozšírenia. Toto je náš výber doplnkov, ktoré automaticky inštalujeme do každého Chromu a ide o efektívne spôsoby, ako z bežného surfovania internetom dosiahnuť absolútne maximum.

Save to Pocket

Pocket je obľúbenou aplikáciou využívanou najmä na mobilných zariadeniach. Jej podstata fungovania je postavená na priebežnom ukladaní článkov či iných užitočných webov, ktoré si vieš následne prehliadať aj bez dostupnosti internetu.

Pocket je skvelý pomocník pre vášnivých čitateľov, no slúži aj ako miesto pre záložky

Či už aplikáciu využívaš na ukladanie väčších článkov na neskoršie čítanie alebo je to tvoja sekundárna banka na uložené záložky a dôležité poznámky, rozhodne zváž Chrome rozšírenie Save to Pocket.

LastPass: Free Password Manager

Ak ešte nepoužívaš manažér hesiel a tomu vstavanému v prehliadači Chrome si z rôznych dôvodov neprišiel na chuť, zváž LastPass. Ten výhodami rozhodne nešetrí a vedľa jeho prívetivej cenovej politiky, kedy na väčšinu funkcionalít nepotrebuješ ani euro, obstojí aj všestranný prídavok do prehliadača.

LastPass je jeden z najlepších manažérov hesiel

Ten v sebe skrýva viaceré funkcie od generátora a úložiska hesiel, ale aj odkaz na vlastnú stránku fungujúcu ako osobný trezor.

Full Page Screen Capture

Potrebuješ si uložiť dlhší text, článok alebo rovno celú stránku? S touto potrebou sa určite stretol každý z nás a neexistuje nič horšie, ako skladanie viacerých snímok obrazovky pomocou obrázkového editora.

Full Page Screen Capture je najviac návykovým doplnkom na tomto zozname!

Pre tieto potreby je tu jednoduchý prídavok Full Page Screen Capture, ktorý jedným klikom zosníma celú obrazovku od vrchnej časti až nadol za pár sekúnd, čo z neho robí rozhodne najnávykovejšie rozšírenie na tomto zozname.

Chrome Remote Desktop

Existuje viacero spôsobov, ako pristupovať ku danému počítaču na diaľku. Keďže väčšina z týchto procesov vyžaduje potrebu inštalácie nie vždy najmenej zaťažujúceho programu, Google prišiel s vlastnou alternatívou zabudovanou do prehliadača.

Vzdialený prístup ešte nikdy nebol jednoduchší

Chrome Remote Desktop síce nepokryje všetky potreby a najväčším kameňom úrazu je biedna odozva, no na nenáročne procesy z diaľky funguje veľmi dobre. Zdieľanie funguje aj na mobilných zariadeniach a celá myšlienka je schovaná za jednoduchým rozšírením v rohu prehliadača.

Papier

Pri otváraní nového okna v Chrome môžeš naraziť na niekoľko verzií zobrazenia. Zatiaľ čo rozšírenia ako Momentum dodajú graficky náročnejší vizuál s dedikovaným mottom na každý deň, Papier sa orientuje úplne opačným smerom. Najväčšou prednosťou tohto rozšírenia je jeho jednoduchosť a priamočiarosť, ktorú oceníš v situáciách, keď si potrebuješ čo najrýchlejšie zapísať informáciu a mať ju stále na očiach.

Vďaka doplnku Papier budeš mať svoje poznámky stále na očiach

Po nainštalovaní Papier sa totiž pri každom otvorení nového okna zobrazí jednoduchý textový editor, za ktorého obsah si zodpovedný a bez tvojho ďalšieho zásahu sa nikdy nezmení. Voľnú plochu môžeš využiť na pripomienky alebo poznámky, ktoré tam budú čakať zakaždým klikom.

Panic Button

Poznáš tú situáciu, keď máš v práci pomenej, a tak sa zatúlaš do oblastí internetu, o ktorých by tvoj šéf nemusel vedieť. On sa ale rezkejším tempom blíži k tvojej pracovnej stanici, ty spanikáriš a on vidí, ako si napríklad čítaš, ktoré hry sa najlepšie predávali na najúspešnejších konzolách.

Už nikdy ťa neprichytia pri čine

V takýchto situáciách sa hodí Panic Button, vďaka ktorému sa dá jediným klikom zatvoriť všetky otvorené stránky. Obrovskou výhodou rozšírenia je aj fakt, že opätovným kliknutím na výkričník sa všetky karty znovu otvoria.

Prečítaj si tiež
Prerábame Windows, aby bol praktickejší. Tieto triky s registrami zmenia zážitok z celého sytému

Wayback Machine 

Wayback Machine funguje ako prijateľný rozcestník na ceste do minulosti jednotlivými verziami známych webových stránok.

Nostalgicky si zaspomínaj na začiatky YouTube alebo iných webov

Vďaka tomuto rozšíreniu tak môžeš používať Facebook alebo YouTube ako v roku ich vzniku. Rozšírenie v sebe rovnako skrýva aj prehľadný kalendár, vďaka ktorému môžeš naskočiť na ktorúkoľvek verziu v akomkoľvek roku už za pár sekúnd.

Typio Form Recovery 

Keď chceš pri práci na počítači ušetriť čo by len sekundu a tú následne premeniť v čosi produktívnejšie, určite zváž rozšírenie Typio Form Recovery. Dokáže ukladať všetky vyhľadávania, ale aj frázy v interaktívnych poliach naprieč početnými webovými stránkami.

Typio Form Recovery funguje až prekvapivo dobre

Po inštalácii rozšírenia si napríklad pri vyhľadávaní na Google môžeš všimnúť vpravo ikonu hodín, ktorá otvorí minimalistické menu s poslednými hľadanými výrazmi. Rovnako to funguje napríklad aj pri správach v Messengeri a vlastne na všetkých stránkach, kde môžeš písať, vyhľadávať alebo filtrovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom