Keďže sa blížime ku koncu roka, vieme sa poobzerať späť na to, čo nás v roku 2019 prekvapilo, čo nás sklamalo a z čoho sme ostali zaskočení. Okrem tony geniálnych a do dokonalosti vycibrených hier sme sa dočkali hneď niekoľko titulov, u ktorých to tak ružové nebolo. Toto je 8 hier, ktoré v roku 2019 trpeli hrôzostrašnými technickými nedostatkami.

Red Dead Redemption 2 (PC verzia)

Zoznam začíname počítačovým portom jednej z najlepších konzolových hier roku 2018. Rockstar, ktorý stojí za vývojom tejto westernovej modly hier zasadených do otvoreného sveta, je známy svojimi technicky tragickými PC portmi. Keď očakávaná hra konečne začiatkom novembra vyšla, bola v hrôzostrašnom stave.

Užiť si hru v tej najlepšej kvalite za plynulého chodu bolo možné iba na najvýkonnejších zostavách, hra sa často blokovala s antivírusmi a pády do operačného systému boli na dennom poriadku. Dobrou správou je, že Rockstar na opravách pilne pracuje, no tragické uvedie titulu sa do análov spoločnosti zapísalo až navždy.

Far Cry New Dawn

Vyhnúť sa bugom a glitchom v hrách zasadených do otvorených svetov je takmer nemožné. Známou značkou v tejto oblasti je aj Far Cry, ktorý sa legendou chybných hier stal svojim druhým dielom v roku 2008. Aj keď najnovší prídavok New Dawn je na tom miliónkrát lepšie, stále išlo o celkom problematickú záležitosť.

Hra mala problémy s optimalizáciou na vybraných komponentoch počítačov, kde hra padala, mnoho úloh bolo nesplniteľných a haprovala umelá inteligencia nehrateľných postáv, brániacich v ďalšom progrese hrou. Momentálne je hra takmer v dokonalom stave.

Need For Speed Heat

Jesenným evergreenom už pár rokov je automobilová pretekárska séria Need For Speed. Heat je jedno z hrateľné podarenejších pokračovaní, no prvotné verzie, ktoré si pri vydaní mohol nájsť na regáloch obchodov mali tendenciu znepríjemňovať hráčsky zážitok nejednému fanúšikovi série.

Need For Speed Heat počas pretekov vedel často znenazdania zamrznúť aj na dve sekundy a v horšom prípade ti hra, hlavne na Playstatione, padla. Od vydania však už vyšlo niekoľko záplat.

Left Alive

Že si o tejto hre nikdy nepočul? Neboj sa, ani my nie. Left Alive totiž kandiduje na titul najhoršej hry roka, čo dokazujú aj jej prízemné hodnotenia. Na nepriaznivej reputácii hry sa okrem problematickej hrateľnosti podpísala aj jej technická nedokonalosť. Hra bola vo všeobecnosti hlavne na počítačoch nestabilná a PS4 verzia obsahovala prapodivné zvukové glitche. Left Alive je hra založená na zakrádaní sa, no ak ti sporadicky mizne ukazovateľ odhalenia, asi niečo nie je v poriadku.

Terminator: Resistance

Hry podľa filmov bez poriadnej finančnej základne by mali nadobro zmiznúť z myslí všetkých herných vývojárov. Medzi tieto nevydarené pokusy sa zaradila aj tohtoročná katastrofa Terminator: Reistance, a či sa ti film páčil alebo nie je teraz na inú diskusiu – herná podoba vojny s robotmi je totiž iba ďalší zúfalý výkrik štúdia Reef.

Hra sa môže pochváliť zasekujúcimi sa postavami, mimikou postáv pripomínajúcu hry z éry prvého Playstationu a neustálym hádzaním polien pod nohy hráča, nedovoľujúcim mu prehrýzť sa už tak tragicky zlou hrou.

Crackdown 3

Pokračovanie jednej z najzásadnejších hier Xboxu 360 sa tento rok konečne dočkala vytúženej trojky. Crackdown 3 však nedopadlo najlepšie, na čom sa s najväčšou pravdepodobnosťou podpísalo aj orientovanie sa vývojárov na marketingovú kampaň (Terry Crews bol všade) a nie na zdokonalenie herného zážitku.

Hra už v deň vydania dostala gigantický opravný patch, plátajúci početné pôrodné chyby hry, no aj tak mali viacerí hráči na Xboxe problém s konektivitou, zlou optimalizáciou PC verzie, nestabilným frameratom a mnohými ďalšími problémami.

World War Z

Survivalovka World War Z patrí medzi najhoršie technicky zvládnuté hry tohto roka hneď z niekoľkých dôvodov. Hra je orientovaná na hru viacerých hráčov, no servery z nejakého dôvodu hru nestíhali spracovávať dostatočne prijateľným spôsobom, a tak viacerí hráči pocítili problémy s pripojovaním a odpojovaním. Katastrofou samo o sebe bol otrasný matchmaking, hra si nerozumela s nastavením firewallu a sekala nezávisle od nastavenia grafiky.

WWE 2K20

Titul najhoršej hry roka 2019 získava tento wrestling, keďže jeho technická stránka prerazila snáď všetky kvalitatívne dna herného priemyslu za posledné roky. Zápasníci sa v ringu prepadávali na dennom poriadku, teda v prípade, že na ten ring vôbec došli.

Prekrývanie textúr je podľa vývojárov WWE 2K20 asi významnou vlastnosťou hry, no a nekonečné kotúľanie sa postáv v rohu ringu sa zaradilo medzi najlepšie častí zápasov. Toto je však len zlomok toho, čo autori pokazili. Najhoršie na tejto hre je, že záplaty, ktoré tvorovia vydávajú, reputáciu hry podrývajú ešte viac – jedna z posledných aktualizácii vymazávala uložené pozície v kariére. Ruky preč od tohto odpadu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom