Benchmarkový portál AnTuTu pravidelne vydáva rôzn rebríčky smartfónov. Teraz si posvietili na výkon cenovo dostupných zariadení, z čoho vyšiel zoznam toho najlepšieho, čo môžeš aktuálne do 400 € dostať.

Ako píše portál Gizmochina, smartfóny boli rozdelené do dvoch cenových kategórií, prvá od 130 do 260 € a druhá kategória od 260 do približne 400 €. Je teda jasné, že najmä v prvej kategórií sa bude jednať o cenovo veľmi dostupné zariadenia a ak teda práve hľadáš smartfón, ktorý ponúkne maximálny výkon za čo najnižšiu cenu, určite si z nasledovného zoznamu vyberieš.

Kúpiť najlepší cenovo dostupný Xiaomi smartfón za oveľa menej ako 200 €

Prvú priečku v kategórii lacnejších zariadení obsadil smartfón Meizu X8 so 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. Tento smartfón poháňaný procesorom Snapdragon 710 sa aktuálne predáva za 160 €. Samozrejme, len v domovskej Číne Druhú priečku obsadil jeho väčší brat Meizu Note 9 a na treťom mieste sa umiestnil veľmi populárny telefón Xiaomi Mi 8 SE.

V kategórii smartfónov do 400 € zvíťazil ZTE Axon 9 v konfigurácii 6 GB RAM + 64 GB úložisko. V tomto prípade sa jedná o plnohodnotnú vlajkovú loď z dielne ZTE poháňanú procesorom Snapdragon 845. Za cenovku okolo 280 € tak dostaneš výkonný smartfón, ktorý nezaostáva ani ostatnými špecifikáciami. Bohužiaľ, opäť platí, že takýto lacný smartfón zoženieš len v Číne. Do zoznamu sa však dostali aj staré známe klasiky ako Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 9 či Xiaomi Mi MIX 2s, ktoré sú stále vzhľadom na svoju cenovku extrémne výkonné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom