Populárny benchmark, ktorý už viac ako 10 rokov testuje fotoaparáty a snímače, zverejnil svoj rebríček najlepších smartfónov v rámci fotografovania a audia. Vo väčšine kategórií si odniesol prvenstvá Huawei.

Mnohými uznávaný, inými popieraný. DxOMark je známy benchmark, ktorý už od roku 2008 hodnotí najlepšie snímače kamier na trhu. Keďže fotoaparáty sa stali silnou doménou aj v smartfónoch, od roku 2012 začal testovať ich schopnosti v oblasti fotografií a videa. Následne začiatkom roka 2019 pribudli aj testy selfie fotoaparátov a ako posledné doplnili ich hodnotenia aj testy nahrávania a prehrávania audia.

Najlepším fotomobilom kraľuje Huawei

Vzhľadom na tieto skutočnosti zverejnil DxOMark aktuálny zoznam najlepších smartfónov vo všetkých kategóriách v rámci fotografovania hlavným fotoaparátom, selfie fotoaparátom a audia. Keďže foto-moduly moderných smartfónov už dnes obsahujú viacero snímačov, DxOMark rozdelil jednotlivé smartfóny do viacerých podkategórií. Rebríček najlepších fotomobilov si tak môžeš naprieč jednotlivými kategóriami pozrieť nižšie.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Fotografovanie v štandardnom móde:

 1. Huawei P40 Pro
 2. Honor 30 Pro Plus
 3. Huawei Mate 30 Pro 5G

Fotografovanie širokouhlým snímačom:

 1. Samsung Galaxy S20 Ultra
 2. Samsung-Galaxy S20 Plus
 3. Samsung Galaxy Note10 Plus

Fotografovanie v nočnom režime:

 1. Huawei P40 Pro
 2. Honor V30 Pro
 3. Honor 30 Pro Plus

Kvalita fotografovania v rámci priblíženia (Zoom):

 1. Huawei P40 Pro
 2. Xiaomi Mi 10 Pro

Fotografovanie v portrétovom režime (Bokeh):

 1. Samsung Galaxy Note 10+ 5G
 2. Honor V30 Pro
 3. Samsung Galaxy S20 Ultra

Nahrávanie videa:

 1. Huawei P40 Pro
 2. HONOR 30 Pro Plus
 3. Xiaomi Mi 10 Pro

Ak sa pozrieme na hodnotenia v jednotlivých podkategóriách, všimneme si, že väčšine z nich kraľuje Huawei P40 Pro. Ten v celkovom hodnotení od DxOMark obdržal 128 bodov, pričom v rámci fotografovania zaknihoval rekordných 140 bodov. Jeho prvenstvá však narušil v podkategóriách portrétového a širokouhlého snímania Samsung s modelmi Galaxy S20 Ultra a Galaxy Note 10+ 5G.

Huawei si svoje postavenie upevnil aj v testoch selfie fotoaparátu

Ďalšími osobitnými podkategóriami, ktoré vyplynuli z testov selfie fotoaparátov, sú schopnosti smartfónov fotiť selfie fotky a natáčať videá. Ako môžeš vidieť v rebríčku nižšie, v oboch podkategóriách si prvenstvo uchmatol Huawei P40 Pro. Viac ako schopnými konkurentmi mu však boli aj Huawei Nova 6 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra a Samsung Galaxy Note 10+ 5G.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Fotenie selfie fotoaparátom:

 1. Huawei P40 Pro
 2. Huawei Nova 6 5G
 3. Samsung Galaxy S20 Ultra

Nahrávanie videa selfie fotoaparátom:

 1. Huawei P40 Pro
 2. Samsung Galaxy S20 Ultra
 3. Samsung Galaxy Note 10+ 5G
V rámci audia sa zlepšilo hlavne Xiaomi

Posledným rebríčkom, ktorý DxOMark zverejnil, je hodnotenie smartfónov v rámci prehrávania a nahrávania audia. V prvej menovanej podkategórii však už dominoval Xiaomi Mi 10 Pro, pričom nezaostávali ani Huawei Mate 20 X a Oppo Find X2 Pro. V rámci nahrávania audia prebral žezlo Honor V30 Pro, ktorému sekundoval Huawei Mate 30 Pro a svoje miesto si v tejto podkategórii našiel aj Xiaomi Mi 10 Pro.

Prehrávanie audia:

 1. Xiaomi Mi 10 Pro
 2. Huawei Mate 20 X
 3. Oppo Find X2 Pro

Nahrávanie audia:

 1. Honor V30 Pro
 2. Huawei Mate 30 Pro
 3. Xiaomi Mi 10 Pro

Ak by sme celkovo zhrnuli vyššie uvedené rebríčky napriek všetkými kategóriami, najväčšiu radosť bude mať práve Huawei. Jeho smartfóny sa aj v rámci dcérskej spoločnosti Honor umiestnili v takmer všetkých kategóriách. Smutný nemusí byť ani Samsung a rovnako tak Xiaomi, ktoré sa zlepšilo hlavne v často kritizovanej oblasti audia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom