Výsledky testov DxOmark pre Samsungu Galaxy S20 Ultra sú oficiálne. Dokázal smartfón pasovaný za jeden z najlepších fotomobilov súčasnosti predbehnúť doterajšieho kráľa rebríčka Huawei P40 Pro?

Pravdepodobne najočakávanejšie výsledky testov DxOMark sú konečne oficiálne. Jeden z najprestížnejších testov si zobral na paškál vlajkový model kórejského giganta Galaxy S20 Ultra, od ktorého sa v oblasti fotografie očakávala už pred predstavením smartfónu len tá najvyššia kvalita.

Predsa len, Samsung nasadil do svojho najlepšie vybaveného smartfónu 108 MPx hlavný senzor Samsung Bright S5KHM1, ultraširokouhlý 12 MPx senzor Samsung S5K2LA, 48 MPx teleobjektív Sony IMX586 Exmor RS a v neposlednom rade aj 3D ToF senzor pre snímanie hĺbky ostrosti. Ani táto vyšperkovaná zostava však nestačila na pokorenie aktuálneho kráľa.

kampan zadarmo od startitup
Ďaleko od prvého miesta

Galaxy S20 Ultra v teste DxOMark totižto získal celkovo „len“ 122 bodov, pričom v oblasti fotografie mu bolo udelených 132 bodov a v oblasti videa 102 bodov. Pre pripomenutie, Huawei P40 Pro v teste DxOMark zaknihoval celkové skóre 128 bodov s rekordným výsledkom 140 bodov za fotografiu  a 105 bodov za video.

DxOMark v prípade Galaxy S20 Ultra vyzdvihol pri teste fotografií pekné farby, široký dynamický rozsah, dobre regulovateľný šum, vynikajúcu expozíciu a farbu pri ultraširokých záberoch, rovnako ako dobrú expozíciu s vysokými detailami pri fotení s bleskom. Naopak, zápory našiel v pomalom automatickom zaostrovaní pri slabom osvetlení či vyvážení bielej v interiéri aj exteriéri.

Nie príliš dobre hodnotenie si smartfón odniesol aj vďaka nízkym detailom a viditeľnými artefaktmi pri ultraširokých záberoch a podexponovanými farbami v nočnom režime. V prípade videa bola vyzdvihnutá presná expozícia pri slabom osvetlení, veľmi nízky šum vo väčšine podmienok či živé a realistické farby v exteriéri. Nedostatky sa ale našli v obmedzenom dynamickom rozsahu pri podmienkach s vysokým kontrastom či nízkych detailoch pri slabom osvetlení.

Samsung Galaxy S20 Ultra tak dokonca nepredbehol ani Xiaomi Mi 10 Pro, ktorý získal v rebríčku DxOMark 124 bodov. Čínsky konkurent pritom rovnako používa 108 MPx hlavný senzor, no v tomto prípade ide o prvú generáciu senzora Samsung Bright S5KHMX, ktorý Samsung pre S20 Ultra údajne vylepšil. Smartfón tak celkovo obsadil 7. priečku hneď za Honorom V30 Pro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú