V marci do slovenských kín opäť zavítajú mnohé očakávané novinky, o slovo sa však hlásia aj komornejšie kúsky s vážnejším tónom. Vyberieš sa do kina na akčný blockbuster s Vin Dieselom alebo dáš prednosť životopisnej snímke s talentovanou Rosamunde Pike? A čo tak návrat do hrôzostrašného zdevastovaného sveta v pokračovaní úspešného hororu Tiché miesta? Tu je sedem filmových noviniek, na ktoré sa v redakcii v marci tešíme najviac.

Neviditeľný

Dátum premiéry: 5. marec

Začiatok marca v kinách odpáli jeden z najočakávanejších trilerov roka, Neviditeľný. Za sľubnou snímkou stojí talentovaný režisér Leigh Whannell, ktorý si renomé vybudoval predovšetkým vďaka nízkorozpočtovému sci-fi hitu Upgrade. Ten patril k najpríjemnejším prekvapeniam roka 2018, očakávania od ďalšieho Whannellovho filmu sú preto pomerne vysoké.

Film by, podľa upútavky, mala sprevádzať ťaživá atmosféra s pochmúrnou náladou, v centre jeho diania sa ocitne herečka Elisabeth Moss ako Cecilia Kass, ktorá roky žila v násilnom vzťahu s psychopatickým vedcom. Od krutého milenca sa jej síce podarilo utiecť, po jeho samovražde sa však Cecilia nevie zbaviť pocitu, že ju niekto neustále sleduje.

Vpred

Dátum premiéry: 5. marec

Akonáhle do kín mieri nová rozprávka od Pixaru, je všetkým jasné, že opäť pôjde o niečo výnimočné. To by malo platiť aj pri ďalšom počine s názvom Vpred, v ktorom sa dvojica bratov rozhodne pomocou čarovného kúzla oživiť svojho mŕtveho otca. Kúzlenie však nevyjde presne podľa predstáv a bratské duo má len 24 hodín na to, aby svoju chybu stihlo napraviť.

Pixar sa vo svojej novej rozprávke opäť nebojí dospelejšej zápletky, vo svete plnom mágie, jednororožcov či drakov sa tak budú baviť nielen deti, ale tiež starší diváci. Aj keď nepochybujeme o tom, že slovenský dabing bude opäť kvalitný, za zváženie určite stojí aj pôvodná americká verzia. Hlasy hlavným hrdinom totiž prepožičali Chris „Star-Lord“ Pratt či Tom Holland alias Spiderman.

3obule

Dátum premiéry: 12. marec

Vydarená česká komédia s vinárskou tematikou sa po 11 rokoch dočká tretej časti. Tá zobrazí Honzu (Kryštof Hádek) a Kláru (Tereza Ramba), ktorí sa stali majiteľmi vinárstva, no pribudli im mnohé ďalšie starosti. Vo vzťahu im to po narodení dvojičiek príliš neklape, vinohrady krachujú, aby toho nebolo málo, do života sa ústrednej dvojici vráti aj Honzov dobrý, no problematický kamarát Jirka (Lukáš Langmajer).

Pripravovaná česká komédia aj tentokrát staví predovšetkým na pohodové prostredie moravského vidieka a nenásilný humor, ktorý bol typický hlavne pre úvodný film v sérii. S pokračovaním, ktoré prišlo o rok neskôr, to už bolo trocha kostrbatejšie, uvidíme teda, či sa mladému režisérovi Martinovi Koppovi podarí úspech prvého filmu zopakovať.

Bloodshot
Dátum premiéry: 12. marec

Čo by to bol v kinách za mesiac bez poriadneho blockbustera. V marci ním bude akčná popkornovka s Vin Dieselom, Bloodshot. Film inšpirovaný úspešným rovnomenným komiksom predstaví Vin Diesela v úlohe neporaziteľného supervojaka, ktorý vďaka nanobotom v krvi disponuje okamžitou regeneráciou a pokročilou znalosťou technológií.

Po tom, ako hlavný hrdina zistí, že zamestnávateľ mu celý čas tajil pravdu o jeho skutočnej identite, sa nevyspytateľný zabijak vydáva na cestu za pomstou. Cesta to bude poriadne krvavá a Bloodshot podľa prvých trailerov bude presne takým filmom, aký môžeš od Vin Diesela čakať. V dobrom aj zlom. Priprav sa na zbesilú akčnú jazdu plnú výbuchov a drsných hlášok, mozog však pred návštevou kina pre istotu nechaj doma.

Tiché miesto 2

Dátum premiéry: 19. marec

Mrazivé ticho v kinosálach na celom Slovensku bude pri premietaní pokračovania úspešného hororu Tiché miesto. Hororová snímka režiséra Johna Krasinskeho, ktorý si v nej zahral aj jednu z hlavných postáv, v roku 2018 predstavila postapokalyptický svet, ktorý napadli krvilačné mimozemské kreatúry likvidujúce všetko živé, čo vydá nejaký zvuk.

Receptom na prežitie je zostať v absolútnej tichosti, to však v bežnom živote vôbec nie je také jednoduché. Tiché miesto 2 sľubuje návrat starých známych postáv, ale tiež retrospektívne vsuvky, ktoré ukážu príchod záhadných tvorov a začiatky ľudskej genocídy. Hororové pokračovanie by teda malo ponúknuť všetky správne ingredience filmovej zábavy, navyše okorenenej hereckou posilou v podobe hlavnej hviezdy Peaky Blinders, Cilliana Murphyho.

Radioactive

Dátum premiéry: 19. Marec

Pozornosť si v marcovom zozname kinohitov pýta aj britská biografická snímka o jednej z najznámejších vedkýň 20. storočia, Marie Curie-Sklodowskej. Nadanú poľsko-francúzsku chemičku, ktorá na svoju túžbu objavovať doplatila životom, si vo filme zahrá britská kráska Rosamund Pike, jej dcéru Irenu stvárni čoraz populárnejšia Anya Taylor-Joy (Split).

Film mal premiéru v septembri minulého roka počas Filmového festivalu v Toronte, zahraniční recenzenti však z filmu neboli príliš nadšení a niektorí z kritikov divákom radšej odporúčajú zostať pri knižnej predlohe. Názory kritikov a bežného diváka sú ale neraz dve rozdielne veci, veríme preto, že milovníkov biografických snímok Radioactive nesklame.

Mulan

Dátum premiéry: 26. marec

Disney má za sebou veľkolepý filmový rok, na ktorý by v roku 2020 určite radi nadviazali. Jedným zo želiezok v ohni bude aj filmové spracovanie tradičnej čínskej rozprávky s názvom Mulan. Tá prináša príbeh legendárnej bojovníčky, ktorá sa v prezlečení za muža dostane do armády a chráni svoju krajinu pred dobyvačnými Hunmi.

Priprav sa na kopec akrobacie a veľkolepej akcie, v Disney totiž pri natáčaní filmu netrochárili a Mulan z rozpočtu štúdia zhltol závratných 200 miliónov. Otázne je, či sa obrovská investícia štúdiu vráti, keďže v Číne, ktorá je pre blockbuster prakticky hlavnou cieľovou skupinou, momentálne zúri koronavírus a drvivá väčšina kinosál je buď zatvorená, alebo zíva prázdnotou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom