Google na svojom blogu propaguje Gmail s heslom „zostaň v obraze s dynamickým e-mailom“. V tejto propagande sa snaží vyzdvihnúť dynamické vlastnosti Gmailu oproti klasickým zastaraným e-mailovým klientom.

Nedávno sme ťa informovali, že Google o chvíľku ukončí podporu Inboxu a už od oficiálneho ohlásenia ukončenia podpory chce používateľov experimentálneho e-mailového klienta presunúť do Gmailu. Mnoho používateľov Inboxu však z tohto kroku nie je nadšená, nakoľko Gmail ešte stále neprebral jeho najužitočnejšie funkcie.

Prichádzajú dynamické maily!

Na stránkach blogu a účte na Twitteri amerického giganta sa objavila nová propaganda Gmailu, ktorou chce presvedčiť používateľov Inboxu alebo iných klientov k prechodu. S heslom „zostaň v obraze s dynamickým e-mailom“ ospevuje dynamické vlastnosti Gmailu a poukazuje na jeho užitočnosť a interaktivitu.

Google zdôrazňuje, že v minulosti boli e-maily statické a akcie nedynamické, nakoľko po kliknutí na odkazy sa otvárali nové okná či karty prehliadača. Spoločnosti však už začali využívať dynamické maily, aby sa ich obsah stal prehľadný a interaktívny. Príkladom sú maily od Pinterstu, rezervácie ubytovania cez službu OYO Rooms či organizovanie stretnutí cez Doodle, ktoré môžeš vidieť nižšie.

Dynamické maily v službe Gmail boli spustené od 26. marca prostredníctvom webovej platformy, pričom podpora mobilnej aplikácie bude pridaná už čoskoro. Pokiaľ sa obávaš o svoje dáta či súkromie, Google používateľov uisťuje, že dynamické maily podliehajú tej najvyššej ochrane súkromia. Spoločnosti, ktoré chcú dynamický mail využívať, sú najprv preverované gigantom.

Komunikácia bude jednoduchšia

Okrem tohto všetkého Google poukazuje aj na nové vlastnosti Gmailu. Používatelia budú v rámci priijatých mailov stále v obraze a uvidia vždy tie najčerstvejšie informácie. Príkladom môže byť pridávanie komentárov do služby Dokumenty od Google, kde sa namiesto prijímania individuálnych upozornení na e-mail zobrazí vlákno s komentármi. Pokiaľ bude spomenuté meno používateľa, v rámci tohto vlákna môže efektívne vyriešiť celú komunikáciu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP