Google už v septembri informoval verejnosť o tom, že 2. apríla oficiálne ukončí podporu Inboxu v prospech Gmailu. Ten však ešte stále neprebral najlepšie funkcie Inboxu.

Google vytvoril e-mailového klienta Inbox ako experimentálny pokus ešte v októbri 2014, pričom v tom čase bol dostupný len za pomoci systému pozvánok. Oficiálne si svoje verejné spustenie odkrútil až v máji 2015. Inbox sa postupne stal veľmi obľúbeným klientom vďaka jeho prepracovanému systému kategórií.

Inbox oficiálne končí. Je však Gmail pripravený?

V septembri ale portál FastCompany prišiel so správou, že Gmail plánuje ukončiť podporu Inboxu. Neskôr bol dátum odstávky Inboxu naplánovaný na 2. apríla. Od samotného oznámenia sa americký gigant snažil o nenásilný presun používateľov Inboxu do Gmailu, pričom sľuboval, že všetky vymoženosti Inboxu budú dostupné aj v hlavnom e-mailovom klientovi giganta.

Od septembra minulého roka už prešlo takmer 7 mesiacov a Gmail ešte stále neponúka tú najlepšiu funkciu Inboxu, o čom informoval portál Android Police. Ide o prepracovaný systém kategórií, za pomoci ktorých sa príchodzie e-maily dali efektívne filtrovať a triediť. Gmail teda stále zachováva pomerne nemodifikovateľné kategórie a nedynamické štítky.

Google by sa mal posnažiť, inak príde o prechádzajúcich používateľov Inboxu

Google poskytol návod pre používateľov Inboxu, ktorý má pomôcť s prechodom na Gmail. V ňom gigant uvádza, že do Gmailu implementoval obľúbené funkcie Inboxu ako odkladanie správ, štuchnutia, akcie po umiestnení kurzora myši či rýchle odpovede. Pri dôležitých a najlepších funkciách Inboxu ako sú spomínané kategórie, pripnutie správ či prepracované pripomenutia len uvádza, že sú podobné Inboxu. V dobro Googlu teda veríme, že šikovné a obľúbene funkcie Inboxu skutočne zapracuje aj do Gmailu. Inak sa môže obávať veľkej straty používateľov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP