Každoročne sme svedkami predstavenia desiatok nových modelov smartfónov, ktoré chcú svojimi možnosťami prilákať stále ďalších používateľov. Mnoho týchto zariadení od najznámejších výrobcov sa dostáva aj do ponuky slovenských operátorov, ktorí ich tiež ponúkajú k svojim paušálom. My sme sa teraz pozreli na najobľúbenejšie smartfóny u slovenských operátorov v tomto roku a prinášame ti detailný prehľad tých najpredávanejších modelov.

Väčšina operátorov na Slovensku má vo svojej ponuke okrem množstva služieb aj zariadenia, ktoré si môžu zákazníci zobrať k rôznym paušálom. Portfólio každého z nich pritom obsahuje viacero modelov od rôznych výrobcov, ktoré sú dostupné v odlišných cenových hladinách.

V predajoch u operátorov vedú najmä lacnejšie modely

V našom tohtoročnom prehľade najpredávanejších smartfónov sme sa pozreli na tie najpopulárnejšie kúsky za jednotlivé mesiace u každého z 3 vybraných operátorov. Výber sme zúžili na Telekom, O2 a Orange, keďže najmladší slovenský operátor, 4ka, má len chabý výber niekoľkých telefónov a smartfónov. Naopak, trojica spomínaných spoločností nepretržite radí do ponuky stále novšie modely, no nezabúda ani na obľúbené kúsky z minulých rokov, či lacné smartfóny pre nenáročných zákazníkov.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
Dáta v roamingu zaznamenali enormný nárast. Operátori nám dali jasnú odpoveď

„Zákazníci O2 v posledných mesiacoch siahajú čoraz častejšie po Android zariadeniach s väčšou vnútornou pamäťou, kvalitným fotoaparátom a v pozadí neostáva ani čoraz väčšia veľkosť displeja. V období leta to boli najmä smartfóny značky Huawei vďaka atraktívnej ponuke od O2, kde sme k jednému telefónu pribaľovali aj druhé zariadenie k našim paušálom.

Na druhej strane, pri zariadeniach s operačným systémom iOS, prevažujú pamäťové verzie 32 a 64GB, kde sú zákazníci viac navyknutí využívať cloudové služby,“ informoval FonTech.sk Ján Kalafut, PR manažér O2 Slovensko.

Pravdaže, pre tých náročnejších sú v ponuke aj drahšie vlajkové lode, ktoré si však v predajnosti nevedú tak dobre ako cenovo výhodnejšie smartfóny. Zákazníci pritom od začiatku tohto roka uprednostňujú najviac Huawei P Smart 2019, Huawei P20 Lite, no po príchode nových zástupcov rady Galaxy A si ich priazeň získal aj Samsung Galaxy A50 a Galaxy A40. S obľubou si kupovali aj Samsung Galaxy A7.

Ako môžeme vidieť, popularita iPhonov sa u našich operátorov v predajoch nevyrovná konkurenčným vlajkovým lodiam. Pri drahších smartfónoch zákazníci uprednostnili Samsung Galaxy S10, no siahli aj po iPhone XR, XS, či staršom iPhone X a iPhone 8. Prevažujúce predaje cenovo dostupných modelov však jasne hovoria o preferenciách Slovákov pri kúpe smartfónov od operátorov. Akým zariadeniam dávaš prednosť ty?

[supsystic-tables id=66]

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP