Netflix nedávno začal so zverejňovaním rebríčka svojho najsledovanejšieho obsahu. Tu je zhrnutie TOP 10 najsledovanejších filmov a seriálov, ktoré Slovákov v uplynulom týždni zaujali najviac.

10. Into the Night
Žáner: sci-fi / dráma Počet sérií: 1 Počet epizód: 6 ČSFD: 71 %

 

Erupcia Slnka má za následok zničenie všetkého živého na Zemi, šťastie v nešťastí má hŕstka pasažierov v lietadle smerujúceho z Bruselu, ktoré sa snaží uniknúť smrtiacim lúčom do noci. Na palube lietadla je posádka zložená z mnohých národností a jazykov, spoločenských skupín i pracovných zameraní, nepriateľom skupiny preživších preto po chvíli nebude len nebezpečné Slnko.

9. Ženská na vrcholu
Žáner: romantická komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 42 %

 

Bláznivá česká komédia odohrávajúca sa počas adventu v zasnežených horách predstavuje slobodnú matku Helenu, ktorá sa vyberie na hory načerpať nový životný elán. Tu stretáva dvojicu súrodeneckých nápadníkov, ktorým musí v humorných situáciach odolávať. Aby toho nebolo málo, na hory sa za Helenou vyberú aj jej rodičia. V hlavnej úlohe sa predstavia Anna Polívková, Bolek Polívka, Martin Dejdar a Jana Preissová.

8. Summertime
Žáner: romantický / dráma Počet sérií: 1 Počet epizód: 8 ČSFD: 65 %

 

Seriálová novinka zo slnečného talianskeho mestečka Cesenatico, v ktorom sa stretne introvertná Summer so známym motocyklovým pretekárom Alem. Dvojica sa navzájom priťahuje, skĺbiť  rozdielne životné štýly i životné názory však nie je jednoduché. Inšpirované knižnou predlohou Three Meters Above the Sky talianskeho spisovateľa Federica Moccia.

7. Hollywood
Žáner: dráma Počet sérií: 1 Počet epizód: 7 ČSFD: 76 %

 

7-dielna miniséria Hollywood zobrazuje zlatú éru Hollywoodu v povojnovej ére. Novinka sa sústredí na skupinku mladých hereckých nadšencov, ktorí sa stoj čo stoj snažia preraziť vo filmovej branži. Na projekte pracovala známa filmárska dvojica Ian Brennan a Ryan Murphy, ktorí sa v minulosti podieľali na hitoch ako Glee alebo Scream Queens.

6. The Half of It
Žáner: romantická komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 59 %

 

V centre coming-of-age dramédie z dielne Netflixu sa ocitá sympatická tínedžerka Ellie, ktorá je na škole totálnym outsiderom a nemá takmer žiadnych priateľov. Zlú finančnú situáciu sa Ellie snaží vylepšiť písaním úloh pre svojich rovesníkov. Život Ellie sa obráti hore nohami po tom, čo ju populárny spolužiak Paul požiada, aby napísala milostný list pre jeho nový objav.

5. Money Heist
Žáner: akčný Počet sérií: 4 Počet epizód: 8 ČSFD: 89 %

 

Najúspešnejší cudzojazyčný seriál od Netflixu po premiére v roku 2017 vyvolal celosvetové šialenstvo, ktoré naďalej neutícha. Geniálny profesor so svojim nevyspytateľným tímom pokračuje v lúpeži tisícročia, za španielske zlato však skupina zločincov tvrdo zaplatí. Obrovský úspech seriálu viedol Netflix k potvrdeniu ďalších dvoch sérií.

4. Extraction
Žáner: akčný Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 71 %

 

Akčný blockbuster v hlavnej úlohe s austrálskym svalovcom Chrisom Hemsworthom trhá rekordy popularity a očakáva sa, že za prvý mesiac si ho pozrie viac než 90 miliónov domácností. Dej sleduje nájomného žoldniera Tylera Rykea, ktorého služby sa po únose svojho syna rozhodne využiť indický narkobarón. Tylerova úloha je jasná – vyslobodiť mladého zajatca a bezpečne ho dostať domov. Viac o filme nájdeš v našej recenzii.

3. Too Hot to Handle
Žáner: reality show Počet sérií: 1 Počet epizód: 8 ČSFD: 52 %

 

Sú vyšportovaní, sú nezadaní a život si užívajú plnými dúškami. Keď sa na panenskom ostrove ocitne desať ľudí túžiacich po zábave a vzrušení, myslia si, že ide o splnený sen. Má to však háčik. Ak chcú vyhrať sto tisíc dolárov, musia sa vzdať sexu. To však v exkluzívnej spoločnosti vôbec nebude jednoduché.

2. Never Have I Ever
Žáner: komediálny Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 74 %

 

Ďalší zástupca coming-of-age žánru mal na Netflixe premiéru iba na konci apríla a zobrazuje 15-ročnú indickú tínedžerku Tamil, ktorá má za sebou katastrofálny prvý rok na strednej. Tamil je odhodlaná kompletne zmeniť svoj spoločenský štatút a postavenie, pre náhlu zmenu imidžu i správania však rodina spoločne s priateľmi hlavnej hrdinky len ťažko nachádzajú pochopenie.

1. The Last Dance
Žáner: dokumentárny Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 98 %

 

Najnovšia doku-séria od Netflixu si berie na paškál jedného z najúspešnejších športovcov všetkých čias – Michaela Jordana. Vysoko hodnotená novinka mapuje začiatky hviezdnej kariéry, výkony na ihrisku, ale tiež osobné úspechy a pády. The Last Dance sa zároveň detailne zameriava aj na organizáciu Chicago Bulls a množstvo ikonických hráčov zlatej éry klubu, vrátane Scottieho Pippena, Dennisa Rodmana či legendárneho kouča Phila Jacksona.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom